Magazín o bývaní

Podľa čoho vyberať svetlo do kúpeľne?

744 0

Kúpeľňa je veľmi špecifickou miestnosťou, v ktorej zohráva svetlo mimoriadne dôležitú úlohu. Podľa čoho teda vyberať nové svietidlá do kúpeľne a z akých typov sa oplatí voliť?

Pri výbere svietidiel do kúpeľne je v prvom rade potrebné dbať na bezpečnosť – tak vašu, ako aj bezpečnosť svietidla. K vašej bezpečnosti prispeje najmä svietidlo s dostatočne vysokou svietivosťou. Samozrejme, aby bol dosiahnutý najlepší efekt svietidla, je potrebné ho správne umiestniť. Ak máte v kúpeľni slabé svetlo, veľmi ľahko prehliadnete napríklad mokré plochy na dlážke, na ktorých sa môžete ľahko pošmyknúť. Nehovoriac o tom, že v kúpeľni často vykonávame citlivé úkony – holenie, strihanie nechtov, maľovanie sa a podobne, ktoré vyžadujú dostatočne dobré svetlo, aby mohli byť prevedené bezpečne a bol dosiahnutý požadovaný výsledok.

Na druhej strane stojí bezpečnosť samotných svietidiel. Kúpeľňa je najvlhkejšou miestnosťou každého domu či bytu, čomu je potrebné prispôsobiť aj stavbu svietidiel. Svetlo do kúpeľne musí byť vhodne odizolované od vlhkého prostredia, predsa len, výsledok kombinácie vlhkosti a elektrického prúdu asi netreba nikomu predstavovať. Dôležitý je teda výber kvalitného a dostatočne silno svietiaceho svetla.

Štýlové, kvalitné, odolné

Jedným z aktuálne najpopulárnejších svetiel do kúpeľné sú bodové lampy, ktoré môžete rozmiestniť po strope tak, aby svojím svetelným lúčom zasahovali tie najdôležitejšie časti kúpeľne. Vďaka menším bodovým svietidlám si môžete na strope kúpeľne vytvoriť štýlovú hviezdnu oblohu. Veľmi podstatné je aj správne osvetlenie zrkadla – v tomto prípade poslúžia rozličné typy svietidiel, ktoré je možné inštalovať nad zrkadlo, alebo po jeho bokoch.

Z hľadiska moderných riešení si pozornosť zaslúžia aj LED svetelné pásiky do kúpeľne, ktoré sa postarajú o dokonalú atmosféru. Výber konečného svietidla je v konečnom dôsledku len na vás, ak hľadáte predajňu, kde nájdete všetky typy kvalitných a moderných svetiel do kúpeľne na jednom mieste, zavítajte do predajne alebo e-shopu Svietidlá R1. Tak neváhajte a vyberte si nové svetlá do kúpeľne aj vy!

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.