Magazín o bývaní

Sklenené zábradlie elegantne doplní váš interiér

1.54K 0

Nepáči sa vám pohľad na vaše staré schodiskové zábradlie? Drevo, prípadne kombinácia dreva a kovu sa nemusí hodiť do každého priestoru. Ešteže tu máme aj iný variant – odolné sklenené zábradlie, ktoré sa hodí do akéhokoľvek interiéru, bez ohľadu na jeho štýl.

Prečo voliť na zábradlie práve sklo?

Nepopierateľne je to práve nadčasovosť materiálu, ktorá sa postará o to, aby bolo vaše zábradlie moderné dnes aj o desať rokov. A nielen moderné, ale prakticky aj bezúdržbové a nadovšetko bezpečné. Poviete si, ako môže byť sklo bezpečné… Špeciálne tvrdené sklo je však naozaj schopné odolať aj veľkému tlaku a v porovnaní s bežným zábradlím, dreveným alebo kovovým, budete mať istotu, že vám do medzier medzi latkami neskĺzne noha alebo si tam dieťa nevopchá hlavu a tá sa mu tam zasekne. Akékoľvek iné zábradlie je navyše nutné pravidelne renovovať – staré latky prelakovať alebo prefarbiť, ak sú hnilé, rovno ich vyhodiť, kovové zábradlie vybrúsiť a znova natrieť… Sklenené zábradlie vás týchto kozmetických úprav doživotne ušetrí a dodá vášmu bývaniu luxusný charakter.

Sklenené zábradlie priestor presvetlí

Je vaša domácnosť situovaná na severnú stranu a počas dňa sa dočká iba malého množstva prirodzeného slnečného svetla? Zariaďte si ju teda tak, aby sa rozžiarila vďaka použitým farbám a materiálom. Svetlé nátery stien, bledé podlahy a nábytok, ale napríklad aj sklenené číre zábradlie sa postará o to, aby svetlo navštívilo každý kút vášho domu, a nielen domu, ale aj akéhokoľvek komerčného priestoru. Sklenené zábradlie sa v interiéri ukotvuje troma rôznymi spôsobmi, a to vytvorením samonosného profilu zábradlia bez rámov, prostredníctvom chemického ukotvenia a nerezových kotviacich bodov, ktoré spevňujú konštrukciu skleneného zábradlia, alebo kovovým kotvením do podlahy (nerezový, oceľový alebo farebný dizajn). Navrhnite si také zábradlie, aby najlepšie zapadalo do vašej koncepcie interiéru. Ku sklenenému zábradliu môžete nakombinovať nerezové, ale i drevené madlá či madlá z hliníka.

Voľba najvhodnejšieho zábradlia zo skla

Aj vás možno už inšpirovali obrázky moderných domácností na internete, keď si ale máte vybrať sklenené zábradlie do vašej firmy alebo vášho domu, už takí sebaistí nie ste. Práve preto je vždy vhodné poradiť sa odborníkom, načrtnúť mu vaše požiadavky a predstavy, aby zábradlie čo najlepšie korešpondovalo s okolitým priestorom a spĺňalo aj kvalitatívny rozmer. Odborníci zo Sklofix pre vás vyrobia zábradlie snov so všetkými bezpečnostnými opatreniami.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.