Magazín o bývaní

Dávajte si pozor na vodu, akú doma pijete

764 0

Mnoho ľudí má stále častejší problém s kvalitou vody. Problémy sú samozrejme rôzne a aj na rôznych miestach, ale spoločné majú určite to, že spotrebitelia, teda my, z toho radosť nemáme. Existuje niekoľko drahých prístrojov, ktoré pomáhajú a skvalitňujú vodu, ktorú pijeme a používame, ale ani tie nemusia byť účinné. Bolo by preto vhodné začať s menšími nákladmi a pomôckami, ktoré nemajú taktiež vplyv na úpravu vodovodných trubiek. Taktiež bez zbytočných zásahov, na ktoré je potrebné zavolať inštalatéra.

Jednoduché a rýchle riešenie

Zmäkčenie vody je asi najčastejšou prosbou v domácnostiach, ktoré majú problém s tvrdou vodou. Mnohokrát je ľuďom dokonca hovorené, že sa proti tomu nedá nijak výrazne bojovať a je potrebné si jednoducho zvyknúť. Nie je to ale tak úplne pravda. Magnetická úprava vody totiž pomáha odbúravať najmä vodný kameň, ktorý sa vďaka tomu tvorí nielen v okolí umývadla, ale aj v samotných vodovodných trubkách. Pomôcť tomu môže ale špeciálny magnet, ktorý sa prichytí na existujúce vodovodné potrubie, a to bez narušenia alebo akejkoľvek inej, nutnej pomoci od profesionála. Inštalácia je naozaj rýchla a jednoduchá do niekoľkých minút. K priamemu styku s vodou nedochádza, a preto má prakticky neobmedzenú životnosť, čo je jeho ďalšou veľkou výhodou. Dokonca ide aj o ekologický výrobok, takže nepomáhate len sebe, ale konečne aj životnému prostrediu niečím takto jednoduchým.

O niečo čistejšia voda

Našťastie v prípade vody existuje mnoho pomôcok ako si ju vylepšiť a očistiť od niekoľkých nečistôt. Napríklad výborný ionizátor vody, ktorý funguje ako filter na vodu. Ten mení ph vody a tá je následne vhodná na detoxikáciu, lepšie sa pije, vstrebáva a je taktiež vhodnejšia pre pokožku a telo samotné. Vedľajším produktom tejto vody je kyslá voda, ale aj tá ma zopár výhod. Je totiž dobrá na čistenie pokožky zvierat alebo všeobecne na ošetrovanie kožných problémov a ekzémov. Premýšľajte teda či chcete pomôcť sebe, svojmu telu, zdraviu a svojej rodine.

Zdroj obrázku: HQuality / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.