Magazín o bývaní

Plánujete veľké upratovanie? Tieto prostriedky na čistenie okien vám pomôžu najlepšie

3.12K 1

Nejaký prostriedok na čistenie okien má pravdepodobne doma každá z nás. Dobrý čistič okien stačí na okno nastriekať, pretrieť a okno je čisté. Bez šmúh a kvapiek. V skutočnosti sú však medzi čistiacimi prostriedkami na okná rozdiely. A to nielen v cene.

Je čistenie okien vaša záľuba?

Naše staré mamy nedali pri leštení okien dopustiť na novinový papier či staré silonky. Dnes už týchto pomocníkov vlastne nepotrebujeme, pretože máme k dispozícii prostriedky na čistenie okien, ktoré sľubujú čistotu a lesk aj bez použitia špeciálnej čistiacej techniky či handričiek.

Napriek tomu sa však umývanie okien pre mnohé z nás stále nestáva koníčkom, ale ostáva skôr nevyhnutnosťou. Veď čo rozčúli gazdinku viac, ako keď po niekoľkohodinovom umývaní okien zasvieti slnko a odhalí na oknách šmuhy? Ak totiž kúpite nesprávny prostriedok na čistenie okien, neostáva vám nič iné, ako okná ešte namáhavo leštiť.

Rozhodujúce pri kúpe je teda to, ktoré prípravky na čistenie okien skutočne dodržia to, čo ich výrobcovia sľubujú. Musíte siahnuť vždy po drahej značke alebo vám dokonalý lesk prinesie aj menej známy produkt? Pri rozhodovaní vám môžu pomôcť aj spotrebiteľské recenzie či výsledky testov, ktoré realizujú nezávislé organizácie.

Testovanie čistiacich prostriedkov na okná

Nemecká organizácia Stiftung Warentest – spotrebiteľská organizácia, ktorá testuje a porovnáva rôzne tovary a služby – zrealizovala na prelome rokov 2017 a 2018 test 19 prostriedkov na čistenie okien. Testovala pritom niekoľko dôležitých vlastností čistiacich prostriedkov, akými sú čistiaca účinnosť, schopnosť odstrániť kvapky a šmuhy, ochrana povrchu, ale aj ekologické a ďalšie vlastnosti.

Víťazom testovania je Frosch

A výsledok? Jeden čistič dosiahol v testovaní hodnotenie veľmi dobre, 9 prostriedkov hodnotenie dobre, 8 uspokojivo a 1 dostatočne. Víťazom testovania sa stal čistič okien Frosch, ktorý presvedčil o svojej kvalite v každom ohľade.

Prípravok dodržal presne to, čo jeho výrobca sľúbil – teda výborný čistiaci účinok a žiadne stopy po kvapkách či šmuhy. Čistiaci prostriedok na okná Frosch zabodoval tiež veľmi dobrou ochranou povrchu. V týchto kategóriách dosiahol dokonca najlepšie hodnotenie spomedzi všetkých testovaných prostriedkov. Prípravok navyše neobsahuje mikroplasty ani žiadne iné látky škodlivé k životnému prostrediu.

Nezaostáva ani Mr. Muscle

Tesne za čistiacim prostriedkom Froschom sa umiestnil čistič okien Mr. Muscle, ktorý ako jeden z 9 prostriedkov dosiahol hodnotenie dobre. Je to takisto vysoko účinný čistič skla, ktorý zanecháva okná bez šmúh.

Náš tip: Oba tieto prostriedky nakúpite výhodne v internetovom obchode www.myaustria.sk, ktorý je špecialista na kvalitnú rakúsku a nemeckú drogériu.

Jeden komentár

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.