Magazín o bývaní

Nikdy nie je neskoro naučiť sa niečo nové – nájdite si novú záľubu, ktorou môže byť šitie

402 0

Zatiaľ čo kedysi bolo bežné, že sa už mladé dievčatá učili šiť a vyšívať, dnes sa skôr stretávame s tým, že dievčatá nikdy nedržali ihlu v ruke. Z dievčat sa stanú mladé ženy, neskôr manželky a matky. Ak ste počas dospievania nemali príležitosť naučiť sa šiť, nevadí! So šitím môžete začať kedykoľvek!

Aj keď sa vám môže zdať šitie jednoduché, nie je to tak. Nie je zašitý gombík ako zašitý gombík. Ak cítite, že by ste sa mali v šití či zašívaní zlepšiť, neváhajte s tým začať. Vyhraďte si čas, ktorý bude patriť len vám, spravte si kávu, pustite do pozadia film, sadnite si na gauč, vezmite kvalitnú bavlnenú látku a začnite.

Čo budete na začiatok potrebovať?

  1. Motiváciu, pretože tá sa niekedy hľadá ťažko

Bez dobrej motivácia vás nadšenie z učenia sa novej veci rýchlo prejde. Nájdite si preto dobrý dôvod, prečo ste sa začali učiť šiť a pripomínajte si ho najmä vtedy, keď vám to nepôjde a budete mať chuť prestať.

  • Vhodnú látku

Výber látky závisí aj od toho, pre koho chcete danú vec ušiť. Každý druh látky je iný a pracuje sa s ním inak. Látka by mala byť kvalitná a nová, nerozťahaná. Určite nie je dobré začínať na látke, ktorú ste doma našli a má niekoľko desiatok rokov. Medzi základné látky patrí určite bavlnený úplet, z ktorého sa dajú urobiť rôzne kúsky.

  • Stroj, bez ktorého to nepôjde

Pri výbere šijacieho stroja sa môžete veľmi rýchlo stratiť v ponuke, ktorá je naozaj pestrá. Pri výbere šijacieho stroja určite pozerajte na kvalitu a nechajte si poradiť, najmä v prípade, ak sa vo veci nevyznáte. Ak by ste sa rozhodli na úvod šiť aj bez stroja, nebojte sa, dá sa to zvládnuť tiež. Šijací stroj vám však vie veľmi uľahčiť prácu.

  • Malé potrebné doplnky

Prichádza na rad klasika. Ihly, nite, nožnice… Všetky malé drobnosti, bez ktorých by ste sa ale nepohli. Nezabudnite aj na špendlíky alebo rezacie kolieska. Pomôcť vám môže aj pravítko.

Šitie home-made výrobkov sa opäť raz vracia do módy a na chuť mu prichádza čoraz viac žien. Ak ste sa aj vy preň rozhodli, želáme vám veľa trpezlivosti a chuti do učenia.

Zdroj obrázku: Oleggg / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.