Magazín o bývaní

Ako vybrať vchodové dvere – materiály, zabezpečenie a výhody

1.13K 0

Ľudia venujú zvýšenú pozornosť svojim vchodom dverám najmä z dvoch dôvodov. Tým prvým je bezpečnosť. Druhým je ich vzhľad, ktorý by mal vzbudzovať dobrý pocit samotným obyvateľom, ale aj návštevníkom, ktorí k domu prichádzajú. Vchodové dvere teda plnia ochrannú aj akúsi reprezentačnú funkciu.

Uvažujete práve nad tým, že by ste si zaobstarali nové bezpečnostné vchodové dvere do bytu alebo do domu? Máme pre vás skvelý tip a niekoľko dobrých dôvodov, prečo by ste sa mali rozhodnúť pre hliníkové vchodové dvere od spoločnosti LOMAX.

Zdroj obrázka: Lomax-brany.sk

Prečo si vybrať hliníkové vchodové dvere?

Hliníkové dvere sú veľmi odolné a majú skutočne dlhú životnosť. Okrem toho disponujú aj vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami, takže vás ochránia pred hlukom a tiež vám pomôžu ušetriť na energiách. Tepelnú izoláciu zaručuje samotná výplň dverí, ale aj profil a prah s prerušeným tepelným mostom, zatepľovacími modulmi a izolačnými vložkami. V prípade sklenených častí vám bude zárukou 48-milimetrové izolačné trojsklo.

Hliník sa napriek svojej pevnosti vyznačuje nízkou hmotnosťou, takže manipulácia s dverami je jednoduchá. Navyše ich môžete usadiť dodatočnými madlami, samozatváračmi alebo poštovými schránkami. Dizajn si môžete upraviť podľa vašich preferencií, vybrať si farbu alebo napr. dekory dreva.

Vchodové dvere od LOMAXU majú 3-bodové automatické uzamykanie už v základnej výbave. Rozmery vchodových dverí dostanete, samozrejme, dokonale na mieru a ak si objednáte vchodové dvere do domu, môžete si ich nechať dizajnovo zladiť aj s garážovou bránou.

Vybrať si dokonca môžete z troch typov dverí. Kým základný model nájdete pod označením AKTIV 77, elegantnú verziu predstavujú priečkové hliníkové dvere AKTIV 77, ktorá sa vyznačuje vodorovnými a zvislými železnými výstuhami v krídlach dverí.

V ponuke však nájdete aj jednostranné alebo obojstranné dizajnové vysoko kvalitné hliníkové dvere AKTIV 77 EXCELLENT. Ku všetkým dostanete 5-ročnú záruku a 2-ročnú záruku na kovanie.

Zdroj obrázka: Lomax-brany.sk

Zdroj obrázka: Lomax-brany.sk

Ďalšie materiály a doplnky

Tieto kvalitné dvere okrem hliníka, ktorý tvorí celú ich konštrukciu, obsahujú alebo môžu obsahovať aj ďalšie doplnkové materiály. Samozrejmosťou sú štýlové nerezové prvky a presklenia, ktoré pustia do vašej domácnosti viac svetla. Na sklo si dokonca môžete vybrať niekoľko vzorov.

Vaše preferencie a štýl si môžete presadiť aj pri výbere kovania. Na výber máte niekoľko farebných prevedení kľučiek na vchodové dvere. K dispozícii sú v bielom, nerezovom, striebornom či bronzovom odtieni. K tomu si môžete zaobstarať aj jednoduché alebo dizajnové madlá, garnitúry, rozety a ďalšie príslušenstvo, ktorým si vytvoríte svoje vlastné vchodové dvere na mieru.

Zdroj obrázka: Lomax-brany.sk

Bezpečnostné prvky

Aj keď dizajn dverí určite hrá veľkú rolu pri výbere, tými najdôležitejšími sú jednoznačne bezpečnostné prvky. Automatický 3-bodový zámok a spevnené pánty sú už samozrejmosťou, k tomu si môžete doplniť cylindrickú vložku, elektrické otváranie a tiež tajné čidlo na zabezpečovací systém či prepojenie so smart domácnosťou.

Nenápadná čítačka odtlačkov prstov patrí už k najvyššiemu levelu bezpečnosti. Ak radšej volíte inú možnosť, zvoľte si kódovaciu klávesnicu, kde zadáte PIN na zamykanie či odomykanie. Musíte si ho však zapamätať. Zaujímavou alternatívou je napokon čítačka RFID čipov, ktorú môžete spárovať s moderným kľúčom od vášho automobilu.

Musíte uznať, že prelomiť takéto zabezpečenie domácnosti už bude problém pre kohokoľvek, kto by mal záujem nepovolene vniknúť do vášho príbytku.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.