Magazín o bývaní

Mramorová omietka má fantastický efekt v interiéri!

1.22K 0

Špeciálny dizajn bytu je snom, ktorý sa môže stať skutočnosťou, pretože teraz môžete získať mramorové steny bez najímania kamenárov!

Vďaka moderným materiálom a stavebným technológiám je možné vyrobiť pomerne spoľahlivú imitáciu akéhokoľvek drahého kameňa – na akomkoľvek povrchu a nie nevyhnutne rovnomernom. Hovoríme o mramorovej omietke.

Mramorová omietka sa používa čoraz častejšie a vyznačuje sa osobitnou originalitou. A najdôležitejšie je, že teraz môžete realizovať nezvyčajné dizajnové riešenia s minimálnymi finančnými nákladmi!

Mramorová omietka je prezentovaná v rôznych farebných riešeniach – svetlá a tmavá, s výraznými inklúziami a žilami, ako skutočný kameň. Do jeho zloženia môžete pridať napríklad kovové drobky alebo takzvaný „zlatý“ prášok a dosiahnuť špeciálny lesk povrchu, aby vyzeral ako červený mramor alebo čierna žula. Takýto dizajn bude skutočne originálny – povrch pokrytý takouto omietkou sa prakticky nelíši od prírodného kameňa.

Mramorová omietka môže byť veľmi rôznorodá a vytvárať efekt lešteného kameňa – všetko závisí od typu a spôsobu nanášania omietky.

Ako aplikovať dekoratívnu omietku

Nie sú tu žiadne zvláštne ťažkosti. Na nanášanie omietkovej zmesi je potrebné použiť oceľové strúhadlo a kovové hladidlo. Po nanesení omietky by mala vrstva nechať nejaký čas na zaschnutie. Potom začnú trieť povrch. V prípade potreby sa vykoná korekcia a vyhladenie – na tento účel sa používa strúhadlo, ktoré sa pravidelne navlhčuje vodou. Keď je všetko pripravené, povrch sa nechá 1-2 dni, kým úplne nevyschne. Existuje však jedno pravidlo: teplota v miestnosti by nemala klesnúť pod +5 ° С. V opačnom prípade omietka schne nerovnomerne a môže prasknúť.

Dekoračné omietky je potrebné nanášať v niekoľkých vrstvách – malo by ich byť aspoň šesť. Keď je povrch úplne suchý, nanesie sa naň špeciálny vosk – lesklý alebo matný. Ak zvolíte matný, povrch sa bude menej odrážať a v prípade lesklého vosku sa objaví originálny zrkadlový efekt.

Čo sa týka samotného vzoru, ten závisí od stupňa vybrúsenia kamenných triesok – ak budú čiastočky čo najmenšie, vzor bude jasnejší. Taktiež čím viac vrstiev je nanesených, tým bude povrch výraznejší, tým budú reliéfy živšie.

S mramorovou omietkou môžete dosiahnuť pôsobivé výsledky, vytvoriť jedinečný, jedinečný dizajn interiéru!

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.