Magazín o bývaní

Na trampolíne rozhýbete telo a skvelo sa zabavíte

1.51K 0

Iba málokto z nás aspoň raz v živote nezatúžil vyskúšať si skackanie na trampolíne. Nie je to vôbec hanba, veď tie malé deti v nás, hoci už máme svoj vek, nezaprieme. Ak sa vo vašej záhrade nájde trocha voľného miesta, určite ho zaplňte úžasnou detskou trampolínou, o zábavu bude mať postarané celá rodina.

Záhradná trampolína nielen pre deti

Veselému detskému smiechu sa nič nevyrovná. Keď ho počujete znieť od susedov, buď majú bazén, alebo detskú trampolínu. Tieto dve veci totiž nesmú chýbať na žiadnom dvore. Každú chvíľu sa zjavujúce detské hlavy v úrovni vášho plota nemusia znamenať, že vás sledujú, ale že sa práve vynikajúco zabávajú na trampolíne.

A hoci má prívlastok detská, skákanie si pokojne môžu vyskúšať aj dospelé osoby, len si treba dať pozor na nosnosť trampolíny. Je jasné, že najmä v prípade malých detí treba byť na pozore, aby nedošlo k úrazu, preto je rodičovský dozor vítaný. Nemusíte ale len sedieť, pokojne si zaskáčte spolu s maličkými, budú mať veľkú radosť, a aj vy si to užijete. Len si predstavte, ako dobre to padne vášmu telu, zvlášť ak sa celé dni krčíte v práci alebo moc neobľubujete športovať. Skákanie rozhýbe vaše svaly a dokonca vám pomôže aj s chudnutím a kondíciou. Keď sa teda najbližšie ocitnete na trampolíne sami, roztočte to tam, bez hanby.

Skákanie na trampolíne je šetrné ku kĺbom

Výber vhodnej trampolíny závisí od rôznych faktorov – od veľkosti vašej záhrady, počtu a váhy osôb, ktoré budú na nej skákať. Myslite však na to, aby bol okolo záhradnej trampolíny aspoň meter voľného miesta, aby ste sa o niečo neudreli, keď spadnete do ochrannej siete.

Na bezpečnosť sa myslelo aj pri výbere materiálov a konštruovaní trampolíny. Protišmykové schody, bezpečnostné sieťky zamedzujúce pádom či buchnutiu hlavy do tyčí, stabilná konštrukcia, polypropylén, ktorý vás neoškrie, ani keď na detskej trampolíne stokrát spadnete. Pruženie trampolín pre deti je nastavené tak, aby neohrozilo vaše kĺby a nerozboleli vás kolená ani pri tých najväčších kaskadérskych kúskoch.

Ako dlho vám taká trampolína v záhrade vydrží? Všetko závisí od toho, či budete dodržiavať pokyny výrobcu. To sa týka nielen nosnosti, ale aj skladovania trampolíny v zimnom období. Použité materiály odolávajú UV žiareniu, no ak by sa stalo, že niektorý diel záhradnej trampolíny vypovie službu, všetko sa dá doobjednať a vymeniť. Navyše vás zaujmú aj doplnky k trampolínam, ako sú ochranné plachty či vrecká na odkladanie drobností, takže sa nemusíte obávať, že váš mobil vyletí vo vzduchu skôr než vy.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.