Magazín o bývaní

5 tipov, ako si vybrať ideálnu sedaciu súpravu

2.08K 0

Stredobodom každej obývačky je sedacia súprava. Práve na nej sa totiž odohrávajú príjemné chvíle s blízkymi, rozhovory s návštevou či nevyhnutný odpočinok. Trávime na nej veľa času, preto je dôležité, aby spĺňala všetky dôležité kritériá. Ako si teda správne vybrať?

Sedacia súprava je dôležitým kusom nábytku najmä pre mladé páry, ktoré si zariaďujú prvé spoločné bývanie, ale aj pre starších, ktorí na nej trávia veľa voľného času. Sedačka by mala vyhovovať všetkým, ktorí sa na ňu usadia, a vytvárať priestor, ktorí vašu rodinu spojí. Pozrime sa na päť vecí, ktoré vám pri jej výbere pomôžu.

1. Veľkosť a tvar sedačky rozhoduje

Na úvod by ste sa mali zamyslieť nad tým, akú veľkú sedačku vlastne potrebujete. Ovplyvniť vás môže počet členov vašej domácnosti alebo aj to, koľko hostí sa u vás zvykne zdržiavať, posledné slovo má však veľkosť obývačky. Do priestranných miestností sa hodia robustné a moderné sedacie súpravy v tvare U, do menších sa pohodlne zmestí rohová alebo klasická sedačka.

2. Nepodceňte kvalitu

Pri výbere akéhokoľvek nábytku sme najviac ovplyvnení jeho vzhľadom. Na praktickú stránku by sme však zabúdať nemali. Vyberte si sedačku, ktorá vás nesklame ani po dlhšom čase a na ktorej sa budete cítiť ako v bavlnke. Medzi najkvalitnejšie patrí kožená sedačka, pri nej vás však môže odradiť vyššia cena. Dlhú životnosť má aj sedačka s látkovým poťahom, ktorý sa ľahko ošetruje a je príjemný na dotyk.

3. Látkový či kožený poťah?

Pocit pohodlia dokáže ovplyvniť aj materiál a poťahy. Kožené sedačky patria stále k veľmi obľúbeným, pretože pôsobia elegantne a v interiéri sa pekne vynímajú. Látkové poťahy sú oproti koženým podstatne lacnejšie. Sú príjemné na dotyk, v zime zahrejú a pôsobia útulne. Ich nevýhodou je fakt, že sa dokážu rýchlo zašpiniť či pretrhnúť. Pri vhodnej starostlivosti vám však budú robiť spoločnosť dlhé roky.

4. Špeciálne vlastnosti sedacej súpravy

Zamerajte sa aj na možnosť rozloženia sedačky, ktorá poskytne priestor na spanie vašim hosťom. Skvelou výhodou je schovaný úložný priestor, do ktorého sa zmestia zvyšné periny či deky. Praktickým doplnkom sú aj vankúše, kreslá a taburety v rovnakom dizajne, vďaka ktorým rýchlo vytvoríte ďalšie miesta na sedenie.

5. Nakupujte tam, kde vám dobre poradia

Dnešné sedacie súpravy ponúkajú nekonečné možnosti farieb, dizajnov, materiálov či tvarov, preto je len na vás, ktorá sedačka bude vaša. Ak ale nechcete urobiť chybu a svoj výber oľutovať, nakupujte tam, kde vám poradia odborníci s dostatočnými skúsenosťami. Výber vašej novej sedacej súpravy sa tak stane skutočným potešením.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.