Magazín o bývaní

Rady a tipy ako si zútulniť záhradný domček

1.34K 0

Záhradný domček je miestom, ktoré nám slúži nielen pri záhradných prácach, ale aj na oddych, relaxáciu či rodinné oslavy alebo stretnutia s priateľmi. Pre to je dôležité, aby sme sa v ňom cítili čo najlepšie a najpríjemnejšie. K dobrej nálade mnohokrát prispieva aj atmosféra prostredia, v ktorom sa nachádzame. Útulný záhradný domček s terasou je snáď snom každého (nielen) záhradkára. Ako si zo záhradného domčeka vytvoriť útulné miesto?

Záhradné domčeky sú skvelým miestom, na ktorom sa môžete stretnúť s rodinou, priateľmi alebo si len tak vychutnávať voľný čas, napríklad pri dobrej knihe. Sú miestom, na ktorom môžete oddychovať, vypnúť po náročnom dni v práci či užívať si voľné chvíle počas víkendov. Na to, aby ste si tieto momenty vychutnali naplno vám môže pomôcť práve to, že si svoj záhradný domček zútulníte. Tak sa budete cítiť ešte viac príjemne. Ako teda na to?

Prírodné materiály

Prvým krokom pri zútulňovaní vášho záhradného domčeka by mohla byť práve voľba prírodných materiálov. Už samotné záhradné domčeky sú vo väčšine prípadov vyrábané z dreva. Preto pri výbere či už záhradného nábytku alebo doplnkov a dekorácii zamerajte svoju pozornosť práve na prírodné materiály, aby ste tak vytvorili jednotu prostredia.

Záhradný nábytok, ktorým zariadite váš záhradný domček, by mal okrem svojho praktického využitia aj zapadať do prírodného konceptu vašej záhrady. Skúste zvoliť drevo alebo umelý či prírodný ratan. Touto voľbou nevytvoríte žiaden rušivý kontrast a všetko bude spolu pekne harmonicky ladiť.

Pohodlné vankúše a deky

Záhradný domček vám pomôžu zútulniť aj rôzne dekorácie a doplnky. Veľa spravia napríklad samotné vankúše či deky. Skúste si vybrať také, ktoré materiálmi aj farbami zapadnú do štýlu vášho domčeka. Taktiež sa pri ich výbere môžete zamerať na prírodné materiály, ako napríklad ľan či bavlna. Čo sa týka farieb, výber je samozrejme na vašom vkuse. Veľmi príjemne však pôsobia farby ako béžová, biela, tmavozelená či hnedá. Navodzujú pocit útulnosti a čistoty.

Rastliny a kvetiny

K zútulneniu záhradného domčeka vám môžu dopomôcť aj rastlinky a kvetiny. Či už do exteriéru alebo interiéru, osviežia priestor a vnuknú mu viac života. Obľúbené sú napríklad paprade či monstery do interiéru a do exteriéru zasa napríklad levandule. Už samotné levandule navodzujú pocit pohody a majú upokojujúce účinky.

Okrem toho, svoj záhradný domček si môžete zútulniť aj kobercom a záclonami či závesmi. Sú skvelými doplnkami, ktoré vytvárajú pocit domova. Samozrejme, nezabúdajte ani na dekorácie, ako napríklad lampy, obrazy či rôzne dekorácie na steny, ako napríklad v poslednej dobe veľmi obľúbené makramé.

Záhradný domček by mal byť nielen miestom, na ktorom budete odkladať záhradné náradie. Môžete si ho premeniť na skutočné záhradné kráľovstvo, na ktorom sa budete cítiť tak dobre a pohodlne, že sa vám z neho ani nebude chcieť odísť.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.