Magazín o bývaní

Moderné detské posteľné obliečky: inšpirujte sa!

357 0

V otázke starostlivosti o dieťa a zdravia neexistujú pre rodičov žiadne kompromisy. Od malička trávia bábätká veľa času v posteli, pretože pokojný a pokojný spánok poskytuje dobrú imunitu a rýchly rast. Preto detské obliečky vyberáme zodpovedne.

Hlavné vlastnosti textilných výrobkov pre deti

Pri výbere detských obliečok je dôležité venovať pozornosť nasledujúcim faktorom:

• kvalita materiálu a vlastnosti;

• kompletná sada (možnosť výmeny alebo zoskupenia súpravy);

• vek a osobné parametre dieťaťa;

• pohlavie a záľuby dieťaťa.

Upozorňujeme, že vek a zodpovedajúce parametre textilných doplnkov sa nie vždy zhodujú. Rozsah veľkostí posteľnej bielizne možno zvyčajne rozdeliť do niekoľkých skupín:

• bielizeň pre deti od 0 do 3 rokov. Požiadavky na produkty v tomto segmente sú najvyššie. Látky používané na výrobu súprav sú zvyčajne prírodného pôvodu: bavlnené, flaneletové alebo kaliko súpravy. Ide o jednofarebné alebo pastelové (ružové alebo modré) tóny, bez okázalého vzoru. V niektorých prípadoch rodičia uprednostňujú súpravy s ich obľúbenými postavami. Venujte pozornosť väzbe plátna, či vytvára dodatočný tlak, trenie na pokožke dieťaťa. Všetky tkaniny by mali byť mäkké, príjemné na dotyk, hygroskopické, hypoalergénne;

• súpravy pre deti od 3 do 12 rokov. Pri výbere obliečok pre stredné deti je žiaduce vziať do úvahy nielen kvalitu, ale aj želania dieťaťa. Možnosti súpravy sú rôzne. Najčastejšie ide o jeden a pol súpravy s farbami, ktoré zohľadňujú pohlavie alebo záujmy detí. Ide napríklad o obrázky rozprávkových a fantazijných postáv, pirátov, pretekárskych áut, princezien alebo obľúbených kreslených postavičiek či idolov detí;

• súpravy pre tínedžerov od 12 do 16 rokov. Objednávka súpravy je dobrým dôvodom na rodinný nákup s tínedžerom. To mu pomôže naučiť sa správne sa rozhodnúť. Najčastejšie tínedžeri uprednostňujú abstraktné obrazy známych miest, kvetinové alebo geometrické motívy. Môže ísť o jednoduché alebo dvojité súpravy (v závislosti od parametrov postele).

Tiahome.sk starostlivo vyberá detské obliečky podľa súčasných noriem.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.