Magazín o bývaní

Kúpacie kaďe ako moderný trend v záhradnej relaxácii

290 0

Kúpanie a relaxácia v záhrade je určite jednou z aktivít, ktoré sú v našej oblasti čoraz obľúbenejšie. Niektorí ľudia však môžu tradičné bazény považovať za trochu nudné, príliš náročné na údržbu alebo ich jednoducho nechcú používať kvôli vysokej spotrebe vody. Alternatív pritom nie je k dispozícii príliš veľa.

Jednou z týchto alternatív, ktoré sú zároveň veľmi efektívne, sú kúpacie kaďe. Ide o moderný a veľmi obľúbený trend. Môžu ponúknuť viac než len kúpanie. Dnes sa pozrieme na ich veľké výhody.

Jednoduché možnosti kúpania

Záhradné vane sú špecifické tým, že ponúkajú pohodlné kúpanie v rôznych podmienkach. Môžu byť totiž vybavené aj vyhrievaním, ktoré povýši klasické kúpanie na skutočný komfort aj počas chladnejších dní.

Zároveň môžu byť tieto kade vybavené rôznymi typmi vyhrievania, čo umožňuje ich používanie v rôznych podmienkach a na rôznych pozemkoch. Najklasickejším variantom, ktorý sa používa, je elektrické záhradné kade.

Elektrická energia nie je jediným možným zdrojom

Kto si však myslí, že bez elektriny má smolu, rozhodne sa mýli. Výrobcovia samozrejme chápu, že mať elektrinu v záhrade nie je samozrejmosť. Naopak, skôr sa stretneme s prívodom plynu na iné činnosti, napríklad na grilovanie. Preto medzi obľúbené položky patria záhradné kade na plyn, ktoré nemusia byť pripojené priamo na centrálnu sieť, ale môžu byť pripojené aj na široko používané plynové fľaše. Preto sa môžu používať viac-menej v každej záhrade, keďže plynové fľaše štandardných rozmerov sú ľahko skladovateľné a dostupné.

Keď vás omrzí teplá voda

Vyhrievané vane majú určite minimálne tú veľkú výhodu, že ich môžete využívať najmä na kúpanie aj mimo letnej sezóny. Ale čo ak sa naopak chcete v sezóne naozaj dokonale schladiť alebo ste otužilci? Potom sú pre vás ideálne ochladzovacie kade, ktoré zase využívajú chladiaci mechanizmus. V prípade ochladzovania je však, samozrejme, menej možností výkonu. Viac-menej jedinou v súčasnosti bežne používanou alternatívou je elektrický prúd.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.