Magazín o bývaní

Najkvalitnejší kuchynský robot na trhu? Vyberte si tento

508 0

Na internete nájdete množstvo testov a odporúčaní na tie najlepšie kuchynské spotrebiče. Strávite výberom hodiny, a nakoniec zistíte, že vašim požiadavkám zodpovedá takmer každý jeden model a vy sa vôbec neviete rozhodnúť. Ako si teda vybrať taký kuchynský robot, ktorý je o niečo lepší ako ostatné? Jednoducho. Stavte na značku Kenwood.

Ich kuchynské roboty sa už roky umiestňujú na prvých priečkach vo všetkých testoch. Okrem toho získate skvelé inteligentné funkcie, záruku a istotu, že vás kuchynský pomocník pochádza od renomovanej značky.

Roboty značky Kenwood používajú špičkoví šéfkuchári i bežné domácnosti. Spoločnosť navrhuje a vyrába kuchynské spotrebiče už od roku 1947, pričom kladie veľký dôraz na inovácie, štýl a výkonnosť svojich produktov. Vďaka nestarnúcemu dizajnu budú dopĺňať vašu kuchyňu nielen dnes ale aj o niekoľko rokov. A pretože skúsenosť s produktom má oveľa väčšiu výpovednú hodnotu, pozrite sa, ako sú zákazníci spokojní s kuchynskými robotmi Kenwood. Možno si niektorý z modelov nájde miesto aj vo vašej kuchyni.

Zabudovaná váha zmenila môj vzťah k pečeniu

„Musím sa priznať, že varím veľmi rada. Moja nočná mora však bola pečenie. Keď som si predstavila všetky tie misky, mixéry, váhu a neporiadok okolo toho, radšej som zamierila na koláčik do najbližšej kaviarne. Nový kuchynský robot Kenwood však celkom zmenil môj vzťah k pečeniu. Má integrovanú kuchynskú váhu a ja tak môžem všetky suroviny vážiť priamo v mise, dokonca aj v procese miešania. Žiadny neporiadok z rozsypanej múky a cukru už nehrozí.“ (Silvia, Prešov)

Kuchynský robot Kenwood Titanium Chef Baker XL má zabudovanú kuchynskú váhu EasyWeigh™, ktorá umožňuje váženie surovín priamo v mise. Prísady tak nemusíte neustále premiestňovať z jednej misky do druhej. Ušetríte si tak čas a zbavíte sa neporiadku. Prísady si môžete dokonca vážiť priamo v nástavcoch príslušenstva, ako je mixér, food processor, alebo odšťavovač.

Nespomínam si, kedy som naposledy použila hrniec

„V zime rada pripravujem horúce krémové zeleninové polievky, no vždy je pohroma v celej kuchyni. Zeleninu treba očistiť, pokrájať na kúsky, uvariť a nakoniec pomixovať. Vždy som spotrebovala veľa kuchynského náčinia a polievka pri mixovaní fŕkala na všetky strany. Odkedy mám kuchynský robot Kenwood, zvládnem celý proces od krájania až po mixovanie v ňom. Kuchyňa je čistá a my si pochutnávame na skvelej a zdravej polievke. Už si ani nepamätám, kedy som naposledy použila hrniec.“ (Veronika, Handlová)

Kuchynský robot Cooking Chef XL značky Kenwood je technologicky najpokročilejším robotom na trhu. Ako je to možné? Má totiž misu, v ktorej si môžete okrem prípravy cesta uvariť aj chutnú polievku alebo dokonca pripraviť mäso.

Inovatívna technológia indukčného varenia umožňuje regulovať teplotu varenia od 20 do 180 stupňov s presnosťou na jeden stupeň. Vďaka tomu sa stáva všestranným pomocníkom v kuchyni, v ktorom môžete temperovať čokoládu, nechať vykysnúť cesto, uvariť polievku a dokonca vyprážať rezne. Súčasťou misy je praktický kryt, ktorý zabráni rozstrekovaniu pokrmov a vaša kuchyňa zostane bez jedinej škvrny.

Kysnuté cesto už nie je moja nočná mora

„Moja rodina stále túžila po nadýchaných kysnutých koláčikoch alebo vianočke, presne ako on mojej mamy. Mne sa však kysnuté cesto nikdy nepodarilo a koláče, ktoré som servírovala nikomu nechutili. Všetko sa zmenilo, keď som si zadovážila kuchynský robot Kenwood. Kysnuté cesto už nie je moja nočná mora. Robot ho dokáže perfektne vypracovať a navyše v ňom aj rýchlo vykysne. Teraz pripravujem domáce moravské koláče, pizzu a dokonca aj chlieb.“ (Andrea, Pezinok)

Kuchynský robot Kenwood Chef Patissier má nerezovú misu EasyWarm s objemom až 7 l, v ktorej môžete temperovať suroviny. Okrem toho, že v nej dokážete roztopiť čokoládu na polevu alebo nechať zmäknúť maslo na teplotu ideálnu pre pečenie, môžete v nej nechať aj vykysnúť cesto.

Ak ste doteraz nevedeli pripraviť dokonalé vláčne kysnuté cesto, Kenwood vám ukáže ako na to. V Easy Warm mise najskôr cesto vypracujete, a potom ho v nej rovno necháte vykysnúť. Vďaka funkcii zohrievania dokonca o tretinu rýchlejšie. Cesto bude jemné a nadýchané.

Inšpirácie na varenie mám priamo v kuchynskom robote

„Asi sa to netýkalo len našej domácnosti, no nám neustále chýbali nápady, čo variť alebo aký koláčik si upiecť. Opakovali sme dookola asi päť jedál, na ktoré už nikto nemal veľkú chuť. Keďže sa nám nechcelo tráviť veľa času vyhľadávaním nových receptov na internete, rozhodli sme sa zaobstarať si multifunkčného pomocníka. Inšpirácie na varenie mám teraz priamo v kuchynskom robote. Stačí len pridať potrebné suroviny a robot urobí všetko za mňa.“ (Lucia, Bratislava)

S najmodernejším kuchynským robotom Cooking Chef už nikdy nebudete mať núdzu o nové recepty. Môžete si totiž stiahnuť bezplatnú aplikáciu Kenwood World a prepojiť ju s vašim kuchynským robotom. Nájdete v nej skvelé inšpirácie na nové a chutné jedlá, ktorými by ste potešili všetkých členov rodiny. Jednoducho si prostredníctvom aplikácie v mobile alebo tablete vyberiete recept a pošlete všetky inštrukcie do robota. Pridáte potrebné množstvo surovín a kuchynský robot sa postará o všetko ostatné.

Pomocou aplikácie získate prístup k množstvu slaných aj sladkých receptov. Je zdrojom inšpirácie na každodenné i sviatočné varenie.

Stal sa zo mňa šéfkuchár

„Rád si vychutnávam dobré a zdravé jedlo, no priznám sa, že nie som veľmi zdatný kuchár. Často sa preto stravujem mimo domu. Keď boli kvôli opatreniam reštaurácie dlhodobo zatvorené, bol som nútený pripravovať si jedlo doma. Chutného jedla som sa však nehodlal vzdať. Zaobstaral som si preto šikovného pomocníka od Kenwoodu. Zo dňa na deň sa zo mňa stal vďaka prednastaveným programom na varenie a pečenie šéfkuchár. Snehové pusinky ani pomaly dusené mäso so zeleninou už pre mňa nie sú žiadny problém.“ (Martin, Bratislava)

Ak nie ste príliš zruční v kuchyni, je ideálne použiť pri varení a pečení jedného z pomocníkov, akými sú multifunkčné kuchynské roboty Kenwood. Chutné jedlo vďaka nim pripravíte jedným dotykom a nebudete mať žiadne zbytočné starosti.

Máte možnosť využiť až 14 prednastavených programov SimpleTouch. Pri varení tak máte úplnú voľnosť a výsledkom je perfektné a chuťovo dokonalé jedlo. Pomocou programov môžete pripraviť napríklad sýte pokrmy z jedného hrnca, zdravú zeleninu na pare, pomaly dusiť mäso s hustou omáčkou, ale i nechať vykysnúť cesto alebo vyšľahať sneh z bielkov a rozpustiť čokoládu na polevu.

Nastavovať programy varenia a pečenia, vynulovať váhu, alebo skontrolovať koľko času ešte ostáva do konca prípravy receptu môžete pomocou farebnej dotykovej obrazovky CookAssist. Je prehľadná a dostatočne veľká, takže nebudete mať ťažkosti zorientovať sa v jednotlivých funkciách.

Všetky ostatné kuchynské spotrebiče som zavrela do komory

„Napriek tomu, že mám celkom veľkú kuchyňu, neustále som bojovala s nedostatkom miesta. Máme malé deti, manžel mal takmer rok homeoffice, takže sme sa všetci stravovali doma a som trávila v kuchyni veľa času. Okolo seba som mala neustále porozkladané rôzne kuchynské spotrebiče, takže sme sa v kuchyni nemohli ani pohnúť. Povedala som si dosť a zaobstarala som pre našu rodinu kuchynský robot Kenwood. Má bohaté príslušenstvo a zvládne skutočne všetko od miesenia cesta, cez sekanie orechov, mletia mäsa až po prípravu zdravých smoothies, ktoré moje deti zbožňujú. Ostatné kuchynské spotrebiče som jednoducho zavrela do komory a na linku postavila len jeden kuchynský robot. Úplne nám to stačí.“ (Monika, Žilina)

Ku kuchynským robotom Kenwood si môžete dokúpiť viac ako 25 rôznych nadstavcov, s ktorými získate viac ako 100 rôznych možností využitia vášho kuchynského robota. Vďaka tomu už v kuchyni nebudete potrebovať žiadneho iného pomocníka. Kuchynský robot zvládne všetky úkony, ako sú vypracovanie cesta, šľahanie bielkov a šľahačky, varenie, smaženie, vykysnutie cesta, roztápanie čokolády, mixovanie, sekanie, mletie  mäsa alebo orechov aj prípravu smoothies.

Kuchynské roboty Kenwood sú vybavené motorom s výkonom až 1700W, takže si dokážu poradiť s akýmkoľvek typom cesta a zvládnu spracovať aj tie najtvrdšie suroviny. Na motor môžete získať predĺženú záruku až 10 rokov, ktorá je poskytovaná nad rámec zákonnej lehoty. Neváhajte, urobte si v kuchyni miesto a zadovážte si jediný elektrospotrebič, ktorý naozaj potrebujete.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.