Magazín o bývaní

Ako si poradiť s narušenou fasádou?

791 0

Poškodenie nášho nábytku či domácich spotrebičov si získa našu pozornosť takmer okamžite. Je to samozrejmé – doma chceme byť obklopení peknými fungujúcimi vecami, na ktoré sa môžeme spoľahnúť. Ako je to však mimo stien, ktoré nazývame naším domovom?

Nezanedbajte stav vašej fasády

Kedy ste sa naposledy pozreli na svoju fasádu a zhodnotili jej stav? Možno vašej pozornosti doteraz unikalo, ako vyzerá, no pri najbližšej príležitosti si ju dobre prezrite. Niekoľko rokov po jej natretí alebo zateplení sa na nej totiž môžu objaviť rôzne poškodenia, ktoré vážne ohrozujú vaše bezpečie a zdravie. Netreba zabudnúť na čistenie fasád. Dokáže predĺžiť život vašej fasáde. Pozrite sa s nami na to, aké poškodenie vašej fasáde hrozí a ako mu predísť alebo ho odstrániť.

Znečistenie

Prvým varovaním, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je znečistenie fasády. To môže mať rôzne príčiny – od prachu, peľu či priemyselných častíc až po plesne, machy, lišajníky a riasy. Okrem nevábneho vzhľadu spôsobujú najmä živé organizmy na fasáde jej rozklad. Ich doménou je totiž vlhkosť. Ak fasáda nie je dostatočne vystavená vetru a slnečnému žiareniu, vlhkosť pomaly preniká cez vonkajšiu vrstvu fasády hlbšie a môže viesť k trhlinám.

Najlepší spôsob, akým si so znečistením fasád poradiť, je obrátiť sa na profesionálov. Spoločnosti, ktoré sa venujú čisteniu fasád, majú skúsenosti s odstraňovaním nežiaducich škodcov a prevenciou proti ďalšiemu poškodeniu. Medzi nepatrí aj Bomba Fasáda, ktorá priniesla na trh revolučnú patentovanú kontaktnú technológie. K umývaniu fasád pristupuje ekologicky a svoj 100 % prírodný roztok nanáša výlučne valčekmi a štetcami.

Čistenie fasády od Bombafasada.sk

Odlupovanie omietky

Podobne ako znečistenie, aj odlupovanie omietky najčastejšie zapríčiňuje vlhkosť. Jej začiatky si môžete všimnúť v podobe napučania, ktoré sa objavuje najmä po daždi alebo snehu. V momente, keď sa voda pod omietkou nahromadí, praská a narúša tak vonkajší plášť fasády. Rovnako ako pri znečistení fasády, aj pri odlupovaní omietky je potrebné zakročiť čo najskôr, aby ste predišli vážnejším problémom. Ak však omietka už opadáva, najlepšie vám s vhodným sanačným postupom poradí profesionál. Typ nového omietkového náteru totiž závisí aj od klimatických podmienok, aké na vašu fasádu pôsobia.

Trhliny na fasáde

Trhliny na fasáde sú vážnym poškodením, ktoré by ste mali riešiť okamžite. Ich príčiny bývajú rôznorodé – od nesprávnej konštrukcie, nekvalitných materiálov, nerovnomerného sadania objektu, nepredpokladaného zaťaženia až po už spomínanú vlhkosť. Pôvod, ako aj riešenie problému najlepšie určia profesionálne firmy, ktoré dokážu trhliny vyčistiť a vyplniť ich vhodným izolantom a výstužou.

Nečakajte na najhoršie

Z vyššie uvedených typov narušenia fasády vyplýva, že najčastejším vinníkom je vlhkosť. Proti nej dokážete účinne zabojovať správnym zakonzervovaním fasády. K tomu nepotrebujete penetračný náter, ktorý pôsobí kontraproduktívne, pretože hoci neprepúšťa vlhkosť zvonka dovnútra, neprepúšťa ani vlhkosť zvnútra von. Spoľahnite sa na novú metódu, ktorú prináša Bomba Fasáda. Jej ekologický roztok obsahuje soľnú emulziu, ktorá sa po odparení vody mení na kryštalickú soľ. Tá poslúži ako vynikajúci konzervant a vy sa čistením fasády nemusíte zaoberať minimálne ďalších 5 rokov.

Vyskúšajte benefity čistenia fasády na vlastnej koži a objednajte si bezplatnú ukážku na www.bombafasada.sk.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.