Magazín o bývaní

Správny výber nábytku prináša potešenie i radosť

711 0

Keď si zariaďujeme vlastné bývanie, prídeme do momentu, keď začneme riešiť kúpu a zaobstaranie nábytku do jednotlivých miestností. Kto je majiteľom novostavby, ten to má jednoduchšie, lebo nemusí vypratávať starý nábytok. Ak rekonštruujeme alebo prerábame svoj dom či byt, musíme odstrániť starý nábytok a nahradiť ho novým. A povedzme si úprimne. Koho by nepotešil nový nábytok?

Vyberáme nábytok do predsiene

Pri výbere nábytku by sme sa mali určite riadiť aj tým, či pôjde do rodinného domu alebo bytu, priestor je veľmi dôležitý atribút. Nábytok nie je len estetickým doplnkom nášho bytového zariadenia. Je to tiež niečo, čo nám má uľahčiť život, má byť praktickým kúskom a zároveň, napríklad v prípade gauča, postele či kresiel, má vplyv aj na naše zdravie.
Platí to aj v prípade nábytku do predsiene. Je veľmi dôležité pamätať na to, že predsieň je vstupnou bránou do nášho bytu či domu. Je to prvá miestnosť, do ktorej vstupuje po príchode z vonku a ktorú vidia aj naši hostia. Ak vsadíme na štýlové predsieňové steny, rozhodne nič nepokazíme. Moderný nábytok do predsiene predsa poteší každého.

Pýcha našej obývačky

Obývacia miestnosť býva spravidla rozlohou najväčšia. Je to miesto, v ktorom trávime voľné chvíle, odpočívame po ťažkom dni, ale aj prijímame návštevy. Preto by sme mali výberu nábytku do obývačky venovať dôkladnú pozornosť.
Po sedacej súprave najväčší dôraz kladieme na výber obývacej steny. Čo sa týka veľkosti obývacej steny, mali by sme ju prispôsobiť veľkosti obývacej izby. Stenu musíme nájsť takú, aby v izbe nevyzerala smiešne malá alebo prehnane gigantická. Na trhu existujú moderné obývacie steny, ktoré dokážu splniť očakávania aj tých najnáročnejších klientov.

Úložných priestorov nikdy nie je dosť

S množstvom vecí a nedostatkom možností, kam všetky odložiť, bojujú najmä väčšie rodiny. Skrine a skrinky zaberajú veľa miesta a často nestačia na všetky veci, ktoré by sme potrebovali niekam uložiť. Našťastie, existujú rôzne možnosti, ako si s týmto problémom poradiť. Niekedy sa stačí trošku zamyslieť a zapojiť fantáziu.
Viete, ako si vytvoriť efektívne úložné priestory? Pri hľadaní možností úložného priestoru často akosi zabúdame, že možno využiť aj steny. Nemusíme mať na všetko skrinky a zásuvky, ktoré zaberajú cennú plochu na podlahe a pridávajú k pocitu preplneného priestoru. Skvelou možnosťou je využiť steny. Zdvihnite skrinky do výšky, zadovážte si rôzne do steny zabudovateľné poličky, držiaky a vešiaky.


Zdroj obrázka:
Andrey_Popov / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.