Magazín o bývaní

Proti čomu vás ochráni poistenie pri výstavbe domu či rekonštrukcii bytu?

220 0

Nečakané živelné udalosti sa nevyhýbajú ani rozostavaným rodinným domom alebo bytom v rekonštrukcii. Nehovoriac o tom, že ani taká návšteva zlodejov na stavbe alebo vyčíňanie vandalov nie sú vôbec príjemnou záležitosťou.

A práve pre tieto prípady je dobré myslieť na to, že váš majetok by mal byť poistený za každých okolností. Či staviate rodinný dom alebo ste sa rozhodli zrekonštruovať byt, poistenie počas stavby a rekonštrukcie vás ochráni pred nákladmi spojenými so záplavami, zosuvmi pôdy, požiarom a výbuchom, ale aj v prípade krádeže alebo vandalizmu.

Poistenie podľa vlastných potrieb

Takýchto udalostí sa nemusíte až tak obávať a váš spánok môže byť pokojnejší v prípade, že ste na ne vopred pripravení. Poistenie počas výstavby a rekonštrukcie uzatvoríte veľmi jednoducho, online a dokonca aj bez nutnosti obhliadky.

Poistenie si ľahko vyskladáte podľa svojich predstáv a potrieb, platiť ho môžete v splátkach a bez navýšenia.

V prípade, že váš rozostavaný dom či rekonštruovaný byt postihne nejaká živelná udalosť ako je záplava, zosuv pôdy, či požiar, alebo vás navštívia zlodeji, môžete sa spoľahnúť na rýchlu likvidáciu poistnej udalosti a bezproblémové pokračovanie v prácach.

Doplnkové poistenia ako väčšia istota

Praktickou výhodou je, že k poisteniu stavby či rekonštrukcie si môžete poistiť aj požičané, alebo vaše vlastné montážne a stavebné stroje.

Spokojnejšie spávať určite budete aj pri uzatvorení výhodných doplnkových poistení – napríklad poistenie zodpovednosti z vlastníctva nehnuteľnosti. To vám pomôže s nákladmi v prípade škôd spôsobených vašou nehnuteľnosťou na majetku či zdraví iných osôb.

V prípade, že sa na vašej stavbe či pri rekonštrukcii bytu stanú poistné udalosti v dôsledku stavebných prác, chybne vypracovaného projektu alebo iných rizík spojených s výstavbou či rekonštrukciou, kontaktujte našich maklérov a maklérky.

Keď dom úspešne skolaudujete, nezabudnite a poistenie domácnosti. Spolu s ním získate aj kvalitné asistenčné služby fungujúce 24/7.

V prípade, že ste poistenkou alebo poistencom Union zdravotnej poisťovne získate na poistenie pri výstavbe alebo rekonštrukcii zľavu 5 percent a zľavu až 20 percent získate, ak toto poistenie uzatvoríte z pohodlia vášho domova, online.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.