Magazín o bývaní

Jesenná úprava záhrady: ktoré stroje sa vám zídu?

482 0

Plánujete, že sa pustíte do jesennej úpravy záhrady, ale nie ste úplne odhodlaný? Väčšinu z nás hneď napadajú myšlienky ako: “čo nás to bude stáť”, “ako rýchlo to bude hotové” a v neposlednom rade “či to nakoniec bude stáť za to”.

Kedy je potrebné použiť stavebné stroje?

Premyslite si, do akej miery chcete robiť zásahy do terénu a ktoré stavebné stroje by vyhovovali vašim potrebám v čo najväčšej miere. V dnešnej uponáhľanej dobe, si každý človek zváži ako naloží s časom ktorý si môže dovoliť vyhradiť na rekonštrukciu záhrady. Pokiaľ ide úpravu na ktorú budete potrebovať už viac ľudí, vyvstane otázka či by nebolo výhodnejšie riešenie použiť menšie stavebné stroje, ktoré zvládnu veľké množstvo práce za rozumnú cenu a relatívne rýchlo.

Minibager: na práce v záhrade ako robený.

Jednou z možností je vibračná noha vhodná na prípravu povrchu pod trávnikom, alebo kompaktný elektrický poháňaný minidumper, s ktorým môžete ľahko nakladať a transportovať material. Výborne sa hodí na prepravu zeminy, piesku, trávy, suti a pod. Modely s elektrickým pohonom sú tiché a veľmi šetrné k životnému prostrediu avšak nájdeme aj verzie z benzínovým pohonom. Pre účely vykopania odvodňovacích kanálov, prekyprenia pôdy alebo odstránenia stromov, môžete využiť šikovný minibager v hmotnosti už od 985 kg. Takýto “drobec” aj napriek svojmu malému vzrastu vie byť v správnych rukách extrémne užitočný. Flexibilita minibagrov sa ukáže hlavne v špatne prístupných miestach ako sú úzke príjazdové cesty. Vďaka nízkej hmotnosti a gumeným pásom neporušujú trávnik ani dlažbu, fakt ktorý určite zaváži pre tých z nás, ktorí potrebujú chirurgicky presnú prácu s minimálnym dopadom na okolie. Ak hľadáte, ktorá požičovňa stavebných strojov by vyhovovala vašim potrebám, skúste navštíviť niektorú s predajní Zeppelin. Postará sa o vás profesionálny personál s bohatými skúsenosťami a schopnosťami nájsť pre svojich zákazníkov to pravé.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.