Magazín o bývaní

Čo potrebujete vedieť pri kúpe nehnuteľnosti v Bulharsku

730 0

Vlastné bývanie v blízkosti teplého mora je snom mnohých turistov, ktorí si chcú oddýchnuť v európskych letoviskách.

Nehnuteľnosti v Bulharsku sú relatívne lacné, dokonca aj na pobreží mora sa bývanie predáva lacnejšie ako v iných rekreačných oblastiach v Európe.

Bývanie na bulharskom pobreží je ľahké nájsť v realitnej kancelárii Bulgarianresales.com/en, keďže výber je tu dosť veľký. Byt alebo garsónku je možné využiť na rekreáciu, trvalé bývanie alebo prenajímanie nájomcom za účelom privýrobku.

Bulharské nehnuteľnosti – nuansy nákupu

Nákup nehnuteľností v tejto krajine je pomerne jednoduchý, pretože štát je v tejto veci lojálny voči cudzincom. Ale pokiaľ ide o kúpu domu, stále musíte brať do úvahy osobitosti bulharskej legislatívy.

Ako kúpiť nehnuteľnosť v Bulharsku

Nehnuteľnosti je možné kúpiť na primárnom a sekundárnom trhu. V prvom prípade ide o kúpu nového bytu alebo investíciu do rozostavaného obytného súboru. Bývanie na sekundárnom trhu je možné zakúpiť od majiteľa.

Existuje niekoľko spôsobov, ako dokončiť transakciu a zaplatiť za nehnuteľnosť. Výber jedného z nich závisí od stupňa pripravenosti objektu a od developera či vlastníka. Vo všeobecnosti mechanizmus vyzerá takto:

1) Prvá splátka je zvyčajne medzi 1000 až 2000 eurami. Po prijatí zálohy na účet majiteľa je objekt rezervovaný a vyradený z predaja. V prípade odmietnutia uzavretia transakcie je táto suma nevratná.

2 Následná platba je rozdelená na časti v súlade s predbežnou zmluvou. 30% sa platí ihneď ako záloha, 40% – po dokončení objektu a 30% – po podpise hlavnej zmluvy (notárskej zápisnice). Je potrebné kontrolovať, či kvalita dokončovacích prác, vybavenie a čistota zariadenia, ako aj záruky poskytnuté developerom zodpovedajú zmluve.


Registrácia kúpy a predaja nehnuteľnosti

V Bulharsku je nákup nehnuteľností cudzincami povolený na legislatívnej úrovni. Zákon tiež nebráni využitiu nového bytu na kanceláriu. Miestna legislatíva teda funguje pre všetkých rovnako – tak pre domorodých obyvateľov, ako aj pre návštevníkov krajiny.

Je možné kúpiť nehnuteľnosť na úver?

Vďaka lojálnym zákonom v tejto oblasti nebývajú problémy so získaním úveru na kúpu nehnuteľnosti pre zahraničných občanov. Pre banku je najdôležitejšia platobná schopnosť dlžníka. Preto sa rozhodnutie v každom prípade prijíma individuálne.

Možnosť kúpy rodinných domov

Dom je možné kúpiť za rovnakých podmienok bulgarianresales.com/en/property-near-the-sea ako byt. Územie susediace s domom sa však nedá kúpiť, môžete si ho vziať len na dlhodobý prenájom za nízky poplatok.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.