Magazín o bývaní

Aký tovar vyložiť počas zimy do vitríny v obchode? Praktickosť je na prvom mieste

1.94K 0

Akonáhle skončí jeseň, všetci si podvedome obzeráme výklady a pripravujeme sa na Vianoce. Či už chceme alebo nie, vianočný tovar na nás doslova skáče z každej predajne.

Nie vždy je však tento ťah obchodníkov želaný a mnohokrát sa minie účinku. Časť zákazníkov je totiž už v novembri presýtená výkladmi, ktoré upozorňujú na prichádzajúce Vianoce. Aká vitrína teda zaujme?

Nechajte prehovoriť samotný tovar

So zimným obdobím sa spájajú chvíle domácej pohody, relaxu a vytúženého oddychu, o ktorom snívame po hektickom roku takmer všetci. Hľadáme niečo výnimočné. Radi si v predajniach kúpime aj doplnkový tovar, ktorý je v ponuke. V obchode s oblečením nás nadchnú doplnky do domácnosti i tematické kúsky, ktoré prekvapia.

Nebojte sa výkladnú skriňu rozžiariť, no vystavte to, po čom sami v zime podvedome túžite, a čo aj naozaj využijete. Sviečky, exkluzívne čaje, svetielka, reflexné prvky do tmy by mali byť základom, ku ktorému pridáte vianočné darčeky, drobnosti a typicky zimné kúsky. V popredí má byť samotný tovar.

Ako vitrínu neprezdobiť, no nenechať ju ani zaniknúť? Majte na mysli, že vždy by mala panovať rovnováha medzi použitými materiálmi, farbami a leskom, ktorý si zimné obdobie vyžaduje. Pokojne použite hviezdy, sneh i trblietky, no všetko s mierou. Skúste sa odlíšiť od konkurencie.

 Ako výklad urobiť jedinečným

Už ste premýšľali nad tým, ako tovar do vitríny umiestniť? Niektoré kúsky môžu byť vo výkladnom priestore položené, iné je zas vhodné zavesiť. Jediné, čo musí, je zaujať potenciálnych zákazníkov a vlákať ich do predajne. Práve záujem vzbudíte rôznorodosťou prvkov a tovarov. Vitrína by mala byť pútavá a mala by strhnúť pozornosť okoloidúcich.

Svetielka vždy dodajú ten správny šmrnc, transparentný nábytok, prípadne priehľadné vešiaky či vitríny zas nechajú vyniknúť tovar. Rátajú sa aj kožušinové dekorácie či kvety. Nezabudnite na najpodstatnejšiu vec – výklad musí žiariť čistotou.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.