Magazín o bývaní

Ecoblog otestoval rúška SpurTex z eshopu NanoSPACE

513 0

Stále neviete, čo si myslieť o nanotechnológiách, či dokonca o ich využití na ochranných pomôckach proti Covid-19? Ecoblog otestoval nanorúška SpurTex a vyskúšal i odporučenú dezinfekciu na rúška.

Ecoblog.sk testuje predovšetkým všetko, čo je bio, eko či zero-waste

Za zaujímavým projektom Ecoblog stojí bloger Radek, ktorý na vlastnej koži skúša rôzne produkty, súčasne však testuje e-shopy, ktoré tieto produkty predávajú. Cieľom blogu je upútať našu pozornosť na produkty, používaním ktorých podporíme svoje zdravie a súčasne zmenšíme uhlíkovú stopu, ktorá za našou spotrebou zostáva. Radek sa rozhodol tentokrát pozrieť na zúbok nanorúškam. V eshope NanoSPACE kúpil 5 ks rúšok SpurTex a k tomu dezinfekciu.

Nanorúška pod drobnohľadom

NanoSPACE recenzia sa do problematiky pustila pomerne obšírne. Ešte raz sa venuje dôležitosti používania rúška, aj jeho správnemu výberu. Radek vyzdvihuje rozdiel medzi bežným rúškom a nanorúškom. Zatiaľ čo to bežné chráni len vaše okolie pred prípadnou nákazou od nás, nanorúško, napriek tomu, že nejde o respirátor, chráni aj nás. Radek má s nano technológiami skúsenosti, verí im, ale aj tak sa rozhodol pod drobnohľadom a kriticky pozrieť na e-shop NanoSPACE, kde sa nanorúška predávajú a vyskúšať nanorúška SpurTex.

V recenzii sa dozviete všetko o objednávke na NanoSPACE. E-shop testuje Radek veľmi podrobne. Vyhodnocuje TOP produkty z e-shopu, venuje sa jeho základným vlastnostiam, ale samozrejme nás zoznamuje predovšetkým s NanoSPACE ako s výrobcom veľmi zaujímavých produktov postavených na nanotechnológiách. Predkladá nám vlastný názor podložený zisteniami, ale taktiež sa pozerá na názory iných zákazníkov.

To je ale stále iba jedna časť recenzie. V tej druhej sa venuje veľmi podrobne rúškam SpurTex od NanoSPACE. Radek sa zameriava na problematiku voľby nano produktu – rúška s použitím nanotechnológií. SpurTex sú české rúška s membránou z nanovlákien. Odpovedajú filtračnej kvalitatívnej triede FFP2. Ide o veľmi dobre tesniace ručne šité rúška s vystuženým okrajom. Výrobca sľubuje zachytiť až 84 % častíc veľkosti odpovedajúcej veľkosti vírusov.

Nanorúška sú drahšie iba zdanlivo, dajú sa totiž použiť opakovane

Na rozdiel od bežných jednorazových, je možné nanorúška 2-3× sterilizovať a potom opakovane použiť. Radek už dopredu vedel, že rúška je možné použiť opakovane. Preto si k nim zakúpil rovno dezinfekciu. Táto ethanlová dezinfekcia bola vyvinutá priamo pre produkty z nanovlákna. Recenzia Ecoblog otestovala tiež to, ako sa s dezinfekciou pracuje.

Ecoblog.sk podrobne zhrnul všetko, čo by sme mali vedieť o nanorúškach a NanoSPACE. Je výborné, že podobné recenzie vznikajú. Obvykle nejde o žiadne lacné produkty a vďaka Radkovi a Ecoblog.sk máme k dispozícii dôležité rozhodovacie parametre k našim nákupom. U nanorúška naviac nejde iba o peniaze, ale hlavne o naše zdravie.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.