Magazín o bývaní

Doplnky v obývačke, na ktorých záleží

1.82K 0

Dizajn a rozloženie doplnkov vo vašej obývačke o vás veľa napovedia tým, ktorých do svojho príbytku pozvete. Rozmiestnením doplnkov v našom domove o nás podvedome vytvárame obraz, ktorým sa prezentujeme. Páčia sa vám čisté línie a málo doplnkov alebo ste romantický rojko, ktorý má v každom kúte miestnosti svetielka a fotky svojich najbližších?  Tak či onak, poďme si spoločne predstaviť pár takých, na ktoré ste možno pozabudli. Pretože obývaciu izbu už dávno netvorí iba sedačka, kreslá či komody.

Vankúše sú vždy skvelou voľbou

Divili by ste sa, aké dôležité funkcie plnia vankúše vo vašej obývačke. Majte na pamäti – pohodlie na prvom mieste! Dokonca aj tá najpohodlnejšia sedačka sa dá premeniť na miesto, kde sa budete cítiť ako na obláčiku. Predstavte si, ako sa do nich ponoríte po náročnom dni v práci. Vankúšov nikdy nie je dosť. Ako opora pre váš chrbát alebo miesto, kde skloníte hlavu po namáhavom dni. Druhou funkciou je ich dekoratívnosť. Ich rôzne farby a textúry premenia aj najfádnejšiu sedaciu súpravu na miesto, ktoré zmení vašu obývačku na štýlový priestor.

Dizajnová podstropná lampa Fizz

Urobte svetlom prvý dojem

Možno sa vám zdá, že dôležitosť svetla je akési dizajnové klišé. Pravdou však je, že správne svetlo ovplyvní náladu v miestnosti, dodá priestoru rozmer a vy sa budete cítiť pohodlne. Je jedným z kľúčových faktorov, ktoré premenia váš dom na domov. Preto pri výbere doplnkov nezabudnite na stolné či závesné lampy alebo nesmrteľné lustre, ktoré váš domov presvetlia a prinesú tú správnu luxusnú atmosféru.

Nástenný stojan na víno Shark 100 cm teak

Nástenné dekorácie, to pravé orechové pre vašu obývačku

Ak už máte vo vašej obývačke krásnu sedačku doplnenú o dizajnové taburetky, na komode je umiestnená dizajnová lampa a na podlahe leží koberec, ktorý je presne podľa vašich predstáv, aj napriek tomu sa vám môže zdať, že vaša obývačka predsa len nie je to pravé orechové. Obrazy a nástenné dekorácie! Tie vám chýbajú! Sú vecou osobného vkusu, avšak aj pri ich výbere musíte mať na pamäti niekoľko faktov. V prvom rade si musíte uvedomiť, akú veľkosť steny máte k dispozícii. Až vtedy si môžete proporčne vybrať nástennú dekoráciu, ktorá do vášho priestoru dokonale zapadne. Na výber máte množstvo nástenných dekorácií, napríklad sošky na steny, obrazy, koláže obrazov, kovové nástenné dekorácie a mnoho iných. Výber je na vás, rozhodnite sa podľa vašich osobných preferencií a životného štýlu.

Nie je čas, strácať čas!

I keď je zaužívané umiestniť nástenné hodiny zvyčajne v kuchyni, v obývačke vám môžu poslúžiť rovnako dobre, ako v iných miestnostiach. Ak vám to veľkosť priestoru dovoľuje, siahnite po veľkých nástenných hodinách, ktoré dokonale zapadnú nad krb či nad vašu sedaciu súpravu.

Obývacia izba je miestom, kde trávite najviac času. Oddychujete, sledujete televízor,  stretávate sa s rodinou či pripravujete párty pre vašich priateľov. Venujte dekorácii tohto priestoru dostatočný čas a pri výbere lámp, nástenných dekorácií či taburetiek si dajte záležať – sú vaším zrkadlom.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.