Magazín o bývaní

Premeňte svoju zimnú záhradu na rodinné wellness

940 0

V zimnej záhrade si môžete užívať spojenie prírody, wellnessu a zábavy celoročne, bez ohľadu na počasie. Dokonca aj vtedy, keď je vonku tuhý mráz. Prečo teda neposunúť funkčnosť zimnej záhrady na ešte vyšší level?

Výnimočné domáce wellness

Výhody domáceho wellness spoznáva čoraz viac ľudí. O jeho výhodách svedčí aj nedávne obdobie, keď sa verejné wellness centrá zatvorili na dlhú dobu a pre ľudí platilo obmedzenie pohybu. Koľkí by uvítali aj malý kútik vyhradený len pre relax, keď sa zrazu aj obývačka zmenila na kanceláriu?

Zimná záhrada je jedno z najlepších miest, kde môžeme uniknúť od každodenných starostí a pritom vôbec neopustiť dom alebo byt. Áno, aj v byte na terase alebo loggii sa dá vybudovať zimná záhrada, aj keď skromnejších rozmerov.

Zeleň, najlepšie v spojení so zemitými a svetlými farbami, pôsobí upokojujúco a útulne. Rastliny tvoria dôležitú súčasť priestoru a môžu v ňom vytvoriť napríklad aj atmosféru tropického ostrova, ak sa rozhodnete pre palmy a exotické rastliny.

Poďme do toho všetkého zakomponovať wellness.Sauny na mieru sa zmestia takmer všade. Najmenšie sú infrasauny a bežne môžu byť nainštalované aj v byte.

Kráľovná wellnessu je už tradične vírivka a nebude tomu inak ani u vás doma. Môže byť umiestnená v centre zimnej záhrady, najlepšie pri sklenenej stene s výhľadom do okolia.

Pri výberevírivky je primárne dôležitá kvalita a výber certifikovaného dodávateľa. Cena je až na druhom mieste.

Chcete predsa čo najviac času tráviť v nej a nie mimo nej, niekde v servisnom centre. Veľmi citlivé častijacuzzi sú čerpadlo, trysky a vonkajšie materiály. Ak nie sú z kvalitného materiálu s prvotriednym vyhotovením, časom strácajú svoje vlastnosti. Úplne bežný je únik vody, vyduté steny a nedostatočná termoizolácia.

Wellness a fitness v jednom

Milujete šport ale zimné športy vám nič nehovoria? Bazén s protiprúdom splní očakávania aj tých najnáročnejších športovcov.

Swim Spa alebo bazén s protiprúdom je plavecký bazén v spojení s vírivkou. Sila prúdu vody sa dá nastaviť, takže je plávanie v ňom vhodné pre začiatočníkov aj skúsených plavcov. Okrem plávania môžete v príjemne teplej vode posilňovať alebo robiť strečing.

A keď budete mať pohybu dosť, stačí sa premiestniť kúsok vedľa a uvoľniť stuhnuté svalstvo vo vírivke.

Pri Swim Spa platí dvojnásobne, že prvoradá je certifikovaná značka a až potom cena. Je treba si uvedomiť, že je to investícia na dlhé životné obdobie.

Kvalitné Swim Spa má výborné termoizolačné vlastnosti, primeranú spotrebu energie a odolné povrchové materiály.

Ak sa necháte nalákať na lacnú verziu skutočného Swim Spa, môžete zdanlivo ušetrené peniaze minúť napríklad na príliš vysoké prevádzkové náklady. V horšom prípade na časté opravy.

V spojení s prírodou

Možno vás od wellness v zimnej záhrade odrádza myšlienka, že v lete sa priestor premení na dusný skleník, v ktorom sa nikomu nebude chcieť tráviť voľný čas.

Riešenie je posuvná sklenená stena, alebo aj dve. Priestor sa razom premení na letnú terasu.

Otvorený priestor je možné využiť aj v zime. Malé jazierko na záhrade môže plniť funkciu ochladzovacieho bazéna. A kto nemá jazierko, môže vyskúšať sneh.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.