Magazín o bývaní

Čo je dôležité pri výbere mikrovlnky?

1.83K 0

Mikrovlnné ry sú stálicami v mnohých kuchyniach naprieč celým Slovenskom. Ako a podľa akých parametrov si vybrať ideálnu mikrovlnku pre vás?

Mikrovlnka

Mikrovlnka

Umiestnenie

Odvíja sa od možností kuchyne. Skladba niektorých kuchýň je pripravená na vstavanú mikrovlnku – vtedy vzhľad celého priestoru pôsobí celistvo, mikrovlnka sa ale nedá premiestňovať a jej vybratie je zložitejšie.

Naproti tomu s voľne stojacimi mikrovlnkami sa dá manipulovať, zaberá však určitý priestor a kuchyňa s voľne stojacou mikrovlnkou nemusí vyzerať tak dobre ako keď je spotrebič zabudovaný.

Objem

U mikrovlniek sa objem pohybuje v rozmedzí od 14 až 15 litrov do 40 litrov. Samozrejme platí, že čím je objem vyšší, tým väčší a priestorovo náročnejší je aj samotný spotrebič (môže byť väčší aj o viac ako 10cm do výšky, šírky aj hĺbky). Avšak už do tej najmenšej mikrovlnky sa zmestí napríklad kura, takže aj troj či štvorčlennej rodine by na bežný ohrev jedál mohla stačiť.

Výkon

Od výkonu závisí rýchlosť, respektíve čas, za aký dokáže mikrovlnka pripraviť pokrm. Platí, že čím je výkon vyšší, tým menej času príprava jedla zaberie. Výkon mikrovlných rúr na trhu sa pohybuje v rozmedzí od 600 do 1200 wattov. V prípade, že je mikrovlnka vybavená funkciou grilovania, určite by nemala mať výkon nižší ako 1000 wattov.

Spotreba energie

Inak povedané príkon. Udáva množstvo energie, ktoré spotrebič minie za jednotku času. Spotreba elektrickej energie stúpa s počtom funkcií mikrovlnky a samozrejme aj s rastúcou frekvenciou jej používania.

Pri výbere mikrovlnky je dobré pozerať sa na tzv. účinnosť spotrebiča, teda pomer medzi (čo najvyšším) výkonom a (čo najnižším) príkonom.

Funkcie

mikrovlnné ry, ktoré rozmrazujú a ohrievajú a mnohým ľuďom také úplne stačia. Prepracovanejšie typy ale ponúka viac funkcií – dokážu pokrm upiecť do chrumkava (funkcia Crisp), grilovať (Gril), prípadne rovnomerne piecť vháňaním teplého vzduchu za kratší časový úsek ako pri pečení v rúre.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.