Magazín o bývaní

Americká chladnička – aké by mala mať parametre a kde ju kúpiť?

930 0

Americká chladnička je moderným typom chladničky, ktorý sa stáva mimoriadne populárnym aj na Slovensku. Aké výhody tento typ chladničiek prináša, aké parametre si všímať pri kúpe a kde vlastne americké chladničky zohnať?

Američania majú radi veľkoleposť a táto ich vlastnosť sa odráža aj na veľkosti a výbave ich chladničiek. Americké chladničky sú teda predovšetkým o mimoriadne štedrom priestore a moderných praktických riešeniach, ktoré rozhodne ocení aj každý Slovák. Síce aj bežné kombinované chladničky alebo chladničky s mrazničkami ponúkajú dostatok priestoru, americké chladničky tento priestor posúvajú na ešte vyšší level. Nehovoriac o tom, že klasická chladnička neprináša praktické vymoženosti, ako napríklad dávkovač na ľad, ktorý je súčasťou väčšiny amerických chladničiek.

Ak sa rozhodnete pre výber americkej chladničky, všímajte si niekoľko základných parametrov. Tým prvým je, samozrejme, veľkosť. Americká chladnička je skutočne veľká, preto si vopred ujasnite svoje priestorové možnosti. Existujú aj americké chladničky menších rozmerov, takže s výberom zvyčajne nebudete mať problém. Dobré je všímať si aj hĺbku chladničky, jej vnútorné usporiadanie a v neposlednom rade aj objem vnútorného priestoru. Americké chladničky sú dostupné vo viacerých verziách – ako dvoj-, troj-, či dokonca štvordverové. Jednotlivé typy môžu mať rôzne zakomponovanú mrazničku, preto je len na vás, ktorá verzia vám bude najviac vyhovovať.

Americká chladnička a úspora energie

Hoci kvôli ich veľkosti by sa americké chladničky mohli javiť ako neúsporné, opak je pravdou. Aj veľká americká chladnička môže byť podobne úsporná ako klasická kombinovaná chladnička alebo chladnička s mrazničkou. Pri výbere si len všímajte energetickú triedu. K základným parametrom sa radí ešte aj mraziaci výkon a hlučnosť chladničky.

Ak hľadáte kvalitné americké chladničky rozličných druhov za najlepšie ceny, zavítajte do e-shopu alebo kamenných predajní Okay elektro. Tak neváhajte a nahraďte svoju starú chladničku za novú, výhodnejšiu, aj vy!

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.