Magazín o bývaní

Ako si zariadiť spálňu?

5.62K 0

Kvalitu spánku ovplyvňuje aj samotné zariadenie spálne. Ak v blízkej dobe uvažujete nad tým, že by ste si tento priestor, kde si po náročnom dni pôjdete oddýchnuť, zrekonštruovali a nanovo zariadili, máme pre vás zopár skvelých inšpirácií.

Kvalitná spálňa

Kvalitná spálňa

Budete potrebovať stavebnú firmu?

Na začiatok si ujasnite, či plánujete spálňu výraznejšie rekonštruovať, alebo si ju chcete len nanovo zariadiť. Ak chcete výraznejšie rekonštruovať, poprípade dispozične meniť celý priestor, odporúčame vám spolupracovať so stavebnou firmou. Rekonštrukcia vás možno vyjde o čosi drahšie, ako keby si všetko robíte sami. Budete si ale istí, že firma použila len ten najkvalitnejší materiál.

Viete ale, čo by ste bez asistencie stavebnej firmy rozhodne nemali robiť? Je to montáž sadrokartónu za účelom odhlučnenia priestoru.

Podlaha

Do spálňových priestorov vám odporúčame vybrať si plávajúcu podlahu, ktorej pokladanie zvládnete aj sami bez asistencie akéhokoľvek odborníka. Čo sa týka farebného prevedenia, prispôsobujte ho nábytku, poprípade posteli, ak ju neplánujete meniť.

Ako rozmiestňovať nábytok?

V prvom rade umiestnite do miestnosti posteľ. Klaďte dôraz na to, aby prechody okolo postele mali minimálne 60 cm. K posteli dávajte aj nočné stolíky. Ak ich nepotrebujete, odporúčame vám umiestniť vedľa postele tienidlo. To vám poskytne dostatok svetla, aby ste sa mohli po miestnosti pohybovať.

Čo sa týka skríň, odporúčame vám dať si urobiť vstavané skrine na mieru. Vstavané skrine nevyčnievajú do priestoru, ale zároveň poskytujú dostatok úložného priestoru, ktorý potrebujete. Skrine, nech už vyberiete akékoľvek, nesmú brániť vstupu do miestnosti, ale zároveň nesmú tieniť prirodzenému svetlu z okna.

Farby

Vyhýbajte sa agresívnym odtieňom, ktoré vo výraznej miere môžu ovplyvniť aj kvalitu vášho spánku. Odporúčame vám sústreďovať sa skôr na prírodné farby – zelenú, béžovú, hnedú. V žiadnom prípade si do spálne nedávajte fialovú a červenú. Sú to veľmi agresívne farby, ktoré tento priestor budú len zbytočne narúšať.

Posteľ

Výberu postele venujte naviac času. Ak potrebujete väčšiu manželskú posteľ, vyberajte si skôr postele rozmerov 180×200. Ak vám stačí ale menšia manželská posteľ, vyberajte si posteľ 160×200. Sústreďujte sa skôr na masívne postele. Sú síce drahšie, ale vydržia vám niekoľko desaťročí bez toho, aby sa akýmkoľvek spôsobom poškodili.

Použite zrkadlá

Ak máte menšiu spálňu a nechcete ju zväčšovať na úkor iných miestností, odporúčame vám do miestnosti umiestniť zrkadlá. Práve tie dokážu malý priestor výrazne zväčšiť. Umiestnite ich buď na vstavané skrine, ale kľudne aj na stenu. Zrkadlá však neumiestňujte oproti posteli.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.