Magazín o bývaní

Multifunkčná posteľ s písacím stolom ako ideálne riešenie do malých izieb

3.53K 0

Pri zariaďovaní detskej izby pre školáka Vás čaká veľa plánovania a rozmýšľania. Okrem postele a priestoru na hranie bude Váš malý študent potrebovať aj miesto na písanie domácich úloh. Možností, ako mu ho zabezpečiť je viac, ale my sa tentoraz pozrieme na riešenia, ktoré vám ušetria miesto v detskej izbe.

Získať priestor aj v malej izbičke a napriek tomu do nej dostať všetko potrebné vám pomôžu multifunkčné postele. Tie môžu byť kombinované s rôznymi časťami nábytku, policami, skriňami, komodami aj ďalšou posteľou pre súrodenca. Veľmi obľúbenou je v poslednom čase kombinácia postele s písacím stolom, ušetrí vám veľa miesta a navyše ju môžete zadovážiť pre jedno aj viac detí. Výrobcovia nábytku vám dávajú vďaka dômyselným systémom veľa možností.

Klasická zvýšená posteľ s písacím stolom

V tomto prípade bude posteľ pripomínať poschodovú posteľ, no v dolnej časti bude namiesto druhého lôžka umiestnený práve písací stôl. Toto riešenie vám poskytne miesto jednak na písací stôl, jednak na ďalšie úložné priestory.

Pokiaľ je však detská izba naozaj miniatúrna, môžete zadovážiť posteľ, ktorá bude v podstate obsahovať všetok potrebný nábytok. Pod zvýšeným lôžkom nájdete komodu, policu aj skriňu. Stôl je opatrený kolieskami a možno ho zasunúť. Jediný ďalší kus nábytku, ktorý budete musieť zadovážiť je stolička.

Multifunkčná posteľ s písacím stolom

Posteľ s písacím stolom môžete svojmu dieťaťu zadovážiť aj v prípade, že máte nízke stropy alebo pokiaľ nechcete dieťaťu zaobstarávať vysokú posteľ. V tomto prípade sa poobzerajte po multifunkčnej posteli, ktorá bude nízka a stôl k nej bude buď pevne pripojený, alebo bude na pojazdoch. Každé z týchto riešení má svoje prednosti aj nevýhody, pevný stôl vám ponúkne lepšiu nosnosť, ale bude stabilne zaberať viac miesta. Oproti tomu stôl na pojazdoch nebude mať tak veľkú nosnosť, budete ho však môcť zasunúť a v izbe vznikne priestor a navyše tam bude vždy upratané.

Špeciálne riešenie pre 2 deti

Vzhľadom na to, že sa izba zázračne nezväčší, keď vám do nej pribudne ďalší obyvateľ, vymysleli dizajnéri skvelé vylepšenie. Zvýšená posteľ pre dve deti, ktorá má v sebe navyše zabudovaný aj písací stôl. Veľkou výhodou je fakt, že tento písací stôl je dostatočne veľký pre obe deti.

Dômyselný mechanizmus vám umožní ráno zasunúť spodnú posteľ pod stôl, čím vznikne priestor pre nohy a pri stole sa bude deťom pohodlne sedieť. Ďalšou výhodou je aj skutočnosť, že z neho nemusíte večer nič upratovať, deťom tak zostane všetko na svojom mieste.

Aj z malej izbičky môžete vyčarovať krásny priestor pre malého aj väčšieho školáka, kde bude mať všetko potrebné. Stačí sa len obzrieť po dômyselných riešeniach, ktoré výrobcovia nábytku navrhli priamo pre také prípady. Mnoho z nich zaobstaráte napríklad u predajcu Nábytok ALDO, ktorý si zakladá na moderných dizajnoch, dômyselných riešeniach a kvalitných materiáloch. Práve kvalitné materiály sú zárukou toho, že vybavenie detskej izby vydrží Vášmu školákovi až napríklad do dospelosti.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.