Magazín o bývaní

Správnou starostlivosťou o práčku predídete mnohým komplikáciám

1.5K 0

Práčka je dôležitý spotrebič v domácnosti. Pri správnej starostlivosti dokáže vydržať niekoľko rokov bez akýchkoľvek závažných porúch. Aby sme sa však mohli aj o pár rokoch pochváliť spoľahlivou práčkou, je nutné držať sa týchto rád. Jedine správna starostlivosť o práčku dokážete predĺžiť jej životnosť a predísť mnohým komplikáciám. 

Čistenie zásobníka na prach na pranie a aviváž 

Prach na pranie, tekutý gél, alebo a aviváž dávame do zásobníkov. Aby vám ale práčka vydržala čo najdlhšie, je potrebné pravidelné čistenie tohto zásobníka. Odporúčame vždy po opraní zo zásobníka vyliať zvyšky aviváže a tekutého gélu na pranie, následne ho vypláchnuť čistou vodou a dôkladne povytierať savou handrou (ideálne švédskou utierkou).

V letných mesiacoch vám odporúčame povylievať zvyšky vody, ktoré ostali po prepláchnutí a následne tento zásobník vystaviť na slnko. Aj tie najnedostupnejšie záhyby zásobníka vyschnú a nebudete sa musieť báť plesnenia týchto zásobníkov. Nie je nič horšie ako prať so špinavými zaplesnenými zásobníkmi.

Najväčším problémom pri práčkach býva problém s ohrievacím telesom v práčke. Keď vám nebude nahrievať vodu, zjavne je problém v ohrievacom telese a budete sa musieť poobzerať po náhradnom ohrievacom telese. Keď si ale nebudete čistiť zásobník, práčka vám dlho neposlúži.

Pravidelné čistenie bubna 

Môže sa stať, že časom budete musieť vymeniť ložisko do práčky. Ak však chcete ušetriť, dá sa kúpiť táto súčiastka aj v náhradných dieloch. Čo však nedokážete vymeniť je bubon. Aby vydržať dlhé roky, je nutné ho pravidelne čistiť nielen zvnútra, ale aj zvonku. Po praní odporúčame poutierať komplet celý bubon zvonka. Nezabúdajte ani na čistenie vnútra. Pomôcť si môžete kvalitnými prípravkami, ktoré kúpite bežne v drogérii, ale aj kypriacim práškom do pečiva, či octom, ktoré vám dokonale vyčistia vnútro bubna.

Bubon nechávajte po praní vždy otvorený. Takto bude môcť uniknúť vlhkosť, ktorá v ňom ostala.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.