Magazín o bývaní

Dôležité veci, ktoré by ste mali zohľadňovať pri hľadaní novej nehnuteľnosti

1.42K 0

Záujem o nehnuteľnosti je aj napriek škrtom v poskytovaní hypoték stále vysoký. Mnohí ľudia hľadajú lepšie bývanie, ktoré bude spĺňať vysoké štandardy a bude vyhovovať všetkým členom rodiny. Čo by ste ale mali zohľadňovať pri hľadané novej nehnuteľnosti? 

V akom stave je daná nehnuteľnosť? 

Väčšina z nás hľadá novú nehnuteľnosť podľa ceny, pričom sú oveľa dôležitejšie parametre, ktoré by sme mali uprednostňovať. Zaujímať by ste sa mali v akom stave je nehnuteľnosť. Nehnuteľnosti delíme medzi zrekonštruované, novostavby, s čiastočnou rekonštrukciou alebo v pôvodnom stave. Ak si napríklad plánujete kúpiť nehnuteľnosť v Prievidzi, všímajte si v akom stave sú reality v Prievidzi. Ak hľadáte nové reality v Prievidzi, do vyhľadávača na realitných portáloch zadajte v akom stave by mala byť vaša nová nehnuteľnosť.

Musíme vám ale upozorniť aj na to, že niektoré staršie nehnuteľnosti sú výrazne lacnejšie a aj po kompletnej rekonštrukcii vás nehnuteľnosť nebude stáť veľa peňazí. Je lepšie si to vopred prerátať, aby ste sa vyhli zbytočnému preplácania. 

Dostupnosť na úrady, do obchodov, škôl 

Pri hľadaní novej nehnuteľnosti si všímajte, aká je dostupnosť do centra miest, dediny a či úrady, obchody a pošta nie sú ďaleko od novej nehnuteľnosti. Ak vám ruch mesta vadí, ale zároveň chcete byť blízko úradov a obchodov, musíte sa uskromniť a zvážiť čo z toho by ste chceli viac. Mladým párom odporúčame nehnuteľnosti v centre miest, rodinám s deťmi skôr odľahlejšie lokality.

Ak sa vám páčia zrekonštruované nehnuteľnosti v Nových Zámkoch, nemusíte sa báť, že by ste nezohnali byty v centre, ale aj na okrajových častiach mesta.

 Zateplenie panelákov 

Ak si vyberáte byt v meste, pri hľadaní novej nehnuteľnosti uprednostňujte predovšetkým byty v zateplených panelákoch. V nezateplených panelákoch máte v byte extrémne horúco a bez klimatizácie by ste sa nezaobišli. Panely v lete prepúšťajú teplo z exteriéru a pomerne rýchl sa nahrievajú. V zime zase naopak, prepúšťajú teplý vzduch z interiéru von a miniete viac energií na vykurovanie ako v zateplených panelákoch.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.