Magazín o bývaní

Prerábate dom alebo byt? Zaobstarajte si bezpečné pracovné oblečenie!

1.51K 0

Aj keď máte radi svoje dotrhané pracovné tepláky a staré šľapky, určite nájdu aj lepšie využitie ako pri búraní, murovaní, vŕtaní či pílení. Je dôležité sa na rekonštrukčné práce vhodne obliecť, aby ste boli chránení pred úrazmi.

Odolné pracovné oblečenie z príjemných materiálov

Pracovná móda vôbec nemusí byť nepohodlná a ani sa nemusíte hanbiť zakaždým, keď si odbehnete do obchodu či pôjdete vyhodiť odpad. Štýlovosť sa pri navrhovaní pracovného oblečenia vôbec naobchádza, práve naopak. Dnes už máme možnosť zvoliť si svoj obľúbený strih a farbu, teda sa cítime vo svojej koži.

Pracovné oblečenie, hoci je pevné a odolné, je zároveň príjemné k pokožke a strihovo premyslené, aby sme sa neobávali ani zohnúť, pri práci čupieť či dokonca kľačať. Jednoducho, nikde nás nič netlačí, nepichá, neťahá, výsledkom čoho je práca s radostným úsmevom na tvári.

Či je leto, alebo zima, vieme sa obliecť vzhľadom na počasie, prípadne oblečenie vrstvíme – na pracovné tričko si oblečieme montérkovú blúzu, na tričko s dlhými rukávmi vestu alebo pracovnú bundu.

Prečo sa spoliehať na pracovné oblečenie aj doma?

Hoci je doma pracovná morálka trochu miernejšia ako v zamestnaní, ani tu by sme nemali zabúdať na vhodné pracovné odevy, bezpečnostné zásady pri práci so spotrebičmi alebo nebezpečnými látkami. Pracovné úrazy si nás totiž vystriehnu hocikde. Kto využíva pracovné oblečenie, nemusí sa obávať rýchleho zodratia materiálu (pri práci, častom praní) ani straty jeho tvaru.

Pracovné nohavice i zvršky chránia našu pokožku pred poliatím škodlivinami, pred porezaním alebo i zašpinením. Niekto volí jednorazové pracovné oblečenie, ktoré po použití netreba prať (napr. pri maľovaní domácnosti), iný nedá dopustiť na klasické pracovné oblečenie, v ktorom je radosť ukladať podlahy, obklady, inštalovať nové rozvody i vynášať odpad vzniknutý pri rekonštrukcii. Aj vy časom zistíte, že vás menej zabolí, keď si nohu udriete v teplákoch, a keď vám ju chránia odolné pracovné nohavice.

Pracovné oblečenie do interiéru i exteriéru

Pri pracovnom oblečení vás zaujme vysoká miera kombinovateľnosti, ako farebnej, tak i strihovej. Môžete sa od hlavy po päty zahaliť do montérkovej súpravy, alebo si sami zvolíte, aký materiál vám je príjemný na nohaviciach, aký zasa v prípade trička či bundy.

Pri rekonštrukcii bývania však často neostávame iba vnútri, ale je potrebné pracovať i v okolí domu, preto sú neoceniteľnými pomocníkmi reflexné vesty či bundy do dažďa. Nezabúdajte ani na vhodnú pracovnú obuv a doplnky (okuliare, helmy, rukavice), ktoré sú dôležitou súčasťou pracovného outfitu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.