Magazín o bývaní

Olej na drevo dodá naturálny vzhľad a zároveň ochráni drevo

1.64K 0

Ste zástancami prirodzeného vzhľadu dreva a zároveň by ste chceli, aby drevo bolo dostatočne dobre ochránené od podmienok počasia alebo od iných škodcov? Ak áno, olej na drevo je pre vás to správne riešenie. Zanechá pekný prirodzený , naturálny vzhľad a súčasne bude aj zdravé. Otázkou len ostáva ako správne pripraviť drevo a naniesť olej tak, aby plnil svoju funkciu.

Príprava dreva  pred natretím oleja na drevo

Pred samotným nanášaním oleja na drevo je potrebné si povrch dreva pripraviť. Veľká časť úpravy dreva závisí aj od toho aký typ dreva budete natierať, ale aj od akostnej triedy dreva. To znamená, či ste si kúpili drevo v prvotriednej kvalite alebo ste radšej ušetrili peniaze a kúpili ste drevo v menej opracovanom stave, čiže nie je dokonalé hladké. Ale v podstate je to úplne jedno, lebo pred samotným natieraním si drevo aj tak musíte dostatočne dobre pripraviť a to tak, že malo by byť najmä suché, potom by malo byť očistené od mastnoty, od smoly, od kôry alebo od prípadného vosku. Jednoducho , drevo musí byť čisté, aby sa olej dokázal dobre rozotrieť a rovnomerne vstrebať. Pokiaľ ste zvolili drevo alebo iný obklad, ktorý nie je dokonale vybrúsený je potrebné si drevo dohladiť. Môžete použiť šmirgľový papier alebo si zaobstarať hoblík, ktorým nerovnosti odstránite. Takto pripravený, vybrúsený, očistený a oprášený povrch môžete začať natierať olejom na drevo. Ak sa zamýšľate nad tým, koľko oleja na ochranu dreva potrebujete, je dobré si zistiť aký povrch idete natierať. Rôzne druhy dreva sú rôzne nasiakavé. Jeden typ dreva saje menej, iný zasa viac. Od typu dreva závisí aj spotreba oleja na drevo.

Čím nanášať olej na drevo?

Ak ste si už zabezpečili olej na drevo je potrebné ho niečím nanášať na povrch. Môžete použiť rôzne handry, hubky, štetce alebo valčeky. Závisí od toho, s čím sa vám bude dobre pracovať. Zároveň je však dobre vedieť, že hneď po použití a dokončení natierania olejom na drevo, treba handru, hubku alebo štetec namočiť do vody, umyť alebo spáliť. Určite nemôžete takýto predmet, ktorým ste nanášali olej na drevo nechať na slnku, je možné, že sa vznieti a narobí veľké problémy. Treba dbať na bezpečnosť.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.