Magazín o bývaní

Nezáleží, či ste profesionál alebo amatér! Vaša brankárska výstroj by mala byť kvalitná  

879 0

Či už hráte hokej iba so svojimi priateľmi vo voľnom čase, alebo sa mu venujete na vyššej profesionálnej úrovni, určite viete, že kvalita vašej výstroje je polovica úspechu či už pri tréningoch, alebo samotných zápasoch. Brankárska výstroj je trochu iná ako tie, ktoré nosia hráči na ľade. Brankár je funkcia hráča, ktorý stojí v bráne a chráni ju pred pukom od protihráča. Už z tohto vyplýva, že musí byť hrubšia, pretože brankár musí byť viac chránený. Týka sa to samozrejme všetkých častí tela, no poďme sa spoločnej pozrieť na jednotlivé časti brankárskej výstroje.

Čo všetko musí na sebe brankár nosiť počas zápasu?

Keď si na pohľad porovnáte brankára a iného hráča, vidíte, že brankárska výstroj je oveľa hrubšia a skladá sa z viacerých častí. Prilba musí chrániť celú hlavu. To znamená, že aj v oblasti očí, nosa aj úst sa nachádza mriežka, ktorá brankára chráni pred úrazom. Brankárska prilba sa nazýva tiež maska. Chrániče rúk, podobne ako nôh sú takisto o niečo hrubšie ako klasické hráčske. Možno ste si niekedy pri sledovaní hokeja všimli, že brankár nosí hrubé chrániče na predlaktie a na ruke má potom nasadenú takzvanú lapačku a vyrážačku. Chrániče musia zodpovedať dĺžke predlaktia brankára, pretože inak by boli pre neho nepohodlné. Lapačka a vyrážačka sú veľmi dôležité súčasti brankárskej výstroje. Lapačku nosí brankár na tej ruke, ktorú má počas hry voľnú. Vyrážačka je určená pre tú ruku, v ktorej brankár drží hokejku. Brankárska výstroj ďalej zahŕňa chrániče trupu, betóny, kvalitné korčule a hokejku. Je toho dosť, čo poviete?

Pri brankárskej výstroji si dajte pozor na veľkosti

Ak si práve vyberáte brankársku výstroj, dajte si pozor na niekoľko vecí. Kvalitu zdôrazňovať nemusíme, pretože tá je prvoradá. Pri hre ide predsa v prvom rade o to, aby bol hráč maximálne chránený a aby nedošlo k úrazu. Je tu ale ešte jedna vec, ktorú mnohí brankári, najmä tí začiatočnícki, podceňujú. Ide o veľkosť jednotlivých častí brankárskej výstroje. Pri výbere nezabúdajte, že všetko vám musí sedieť tak, aby vás to netlačilo a cítili ste sa pohodlne. Pri hre sa predsa musíte sústrediť na puk a nie na to, že vás tlačia korčule alebo vaša lapačka je vám príliš veľká.

Brankársku výstroj vyberajte s rozumom, a preto kliknite na našu stránku https://www.hokejovekorcule.sk/.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.