Magazín o bývaní

Najobľúbenejšie motívy fototapiet do obývacej izby

320 0

Fototapety sú veľmi obľúbené dekorácie, ktoré umožňujú dosiahnuť ohromujúce vizuálne efekty v moderných interiéroch. Vďaka nim môžete ozdobiť problematické steny, dokonca sa s priestorom trochu pohrať, opticky ho zväčšiť alebo zútulniť. Aké sú teda najlepšie fototapety do obývacej izby?

Priestorové fototapety do obývacej izby

Priestorové fototapety sú skutočným hitom, najmä v malých priestoroch. Umožňujú zaujímavú hru s plochou bez toho, aby ste museli zväčšovať priestor! Stačí si vybrať motívy zobrazujúce cesty, mosty, úzke uličky alebo panorámy, aby bol interiér opticky priestrannejší. Takéto fototapety sú ideálne pre malé a dobre osvetlené miestnosti.

Alternatívou k – dá sa povedať – prírodným motívom budú abstrakcie, ktoré tiež výrazne ovplyvnia vnímanie priestoru. Fototapety s 3D efektom dokážu upútať pozornosť, a tým odpútať pozornosť od malej plochy. Mali by ste však byť opatrní – po dlhšom čase môže takáto dekorácia unaviť oči, preto ju odporúčame umiestniť na malú stenu.

Elegantné fototapety do obývacej izby

Fototapety sú vynikajúcou alternatívou k tradičným tapetám a všetkým ostatným dekoráciám. Sú skutočnou lahôdkou pre milovníkov minimalizmu! Kým kedysi sa spájali s množstvom vzorov a farieb, teraz takýto obrovský výber fototapiet určite prekvapí jemnými, decentnými a veľmi elegantnými dekoráciami. Kvetinové motívy vyzerajú skvele s makro zábermi, v krásnych a pastelových farbách, ktoré sú ideálne pre obývacie izby v romantickom štýle. Vo všeobecnosti sú kvetinové vzory veľmi obľúbené, pretože medzi nimi nájdete odvážne, farebne sýte a dynamické obrazy ideálne pre moderné interiéry, ako aj veľmi ľahké fototapety, ktoré dodajú miestnosti pokojnú a útulnú atmosféru.

Fototapeta namiesto renovácie?

Čoraz populárnejšie je používať fototapety ako náhradu iných materiálov. Vďaka nim môžete jednoduchým, čistým, rýchlym, ale predovšetkým lacnejším spôsobom využiť na stenách také motívy, ako sú napríklad architektonický betón, tehly alebo drevo. Takéto fototapety vám umožnia získať krásny dekoratívny efekt a predovšetkým vám ušetria veľa času. A čo viac – ak sa zmení koncept, stačí zmeniť fototapetu, vďaka čomu je veľmi jednoduché úplne zmeniť charakter miestnosti.

Fototapety do obývacej izby sú skvelým spôsobom, ako ju rýchlo a efektívne vyzdobiť. Vďaka veľkému výberu si každý ľahko nájde niečo vhodné pre seba.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.