Magazín o bývaní

Cíťte sa lepšie počas práce – skúste pri pracovných činnostiach stáť

258 0

Čas, ktorý venujeme denne práci, predstavuje približne štvrtinu dňa. Je to pomerne dlhá doba, počas ktorej sa striedajú chvíle plného sústredenia a efektivity s momentami, kedy už netrpezlivo sledujeme minútovú ručičku na hodinkách a očakávame koniec pracovného času Existuje spôsob, ktorý nám môže pomôcť cítiť sa v práci lepšie a byť produktívnejší?

Každý môže svoj pracovný čas využiť na maximum. Niekedy však nestačí len naše nastavenie a musíme si dopomôcť. K lepšiemu pracovnému vyžitiu môže pomôcť napríklad nastaviteľný stôl. Takýto stôl sa nestratí v kanceláriách, v domácnostiach, ba ani v školách.

Ako výškovo nastaviteľný stôl zlepší každodennú prácu?

Zdroj foto: Jo Panuwat D / Shutterstock.com

Menej bolestí chrbta či hlavy

Ak príliš dlho sedíte za notebookom a nemáte stoličku, ktorá je prispôsobená vašej chrbtici, možno ste sa už neraz pristihli pri tom, že sa neprirodzene hrbíte. Dlhodobé hrbenie môže viesť k bolestiam chrbta, ktoré vedia značne znepríjemniť vykonávanú prácu. Rovnako, ak hlavu a krk nedržíte v dobrom uhle, ale niekoľko hodín vám „padá“, niekedy sa môžete ráno zobudiť s poriadnou migrénou.

Všetky tieto problémy dokáže eliminovať nastaviteľný stôl, ktorý zdvihnete do požadovanej úrovne a môžete pri ňom pracovať v stoji. Pri státí sa človek nehrbí a chrbticu má vystretú. Ak stôl nastavíte do správnej výšky, obrazovku PC by ste mali mať vo výške očí.

Zvýšená produktivita

Vonku prší, je hmla a vy musíte sedieť celé hodiny v teplej kancelárii. Je zrejmé, že po chvíli začnete zaspávať. Ak však chcete zaspávaniu predísť, nastaviteľný stôl vám pomôže. Práca v stoji sa ukazuje ako veľmi produktívna, najmä preto, lebo udržuje človeka bdelého. Nastaviteľný stôl môžete po chvíli opäť znížiť a k práci si sadnúť.

Je dokázané, že práca v stoji dokáže nielen zvýšiť pracovnú motiváciu, ale zároveň aj zdvihnúť náladu. Ak toto všetko dokáže jeden nastaviteľný stôl, nestojí za to ho vyskúšať?


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.