Magazín o bývaní

Nájdite si svoj vysnívaný ostrov v Chorvátsku

1.41K 0

Chorvátsko má neuveriteľných 1246 ostrovov a zatiaľ čo mnohé z nich sú len skaly vychádzajúce z Jadranského mora, stále sú tu desiatky vynikajúcich možností, kde môžete oddychovať počas  letného úteku k moru. Predstavme si pár výborných možností kde sa dá pokojne načerpať sila do budúce roka. Dovolenka v chorvátsku za to stojí.

Ostrov Lošinj

Pripojený na ostrov Cres krátkym mostom cez rímsky kanál. Lošinj ponúka stovky atrakcií vrátane múzeí, historických kostolov, kamienkových pláží, kajakov, cyklistických a turistických chodníkov, potápanie či windsurfing. Hlavné mesto Mali Lošinj je dostatočne veľké na to, aby podporilo celý rad stredísk, hotelov, reštaurácií a dokonca aj nočný život. Susedné Veli Lošinj poskytuje výborné jedlo a Centrum pre morské vzdelávanie venované ochrane obyvateľstva delfínov a morských korytnačiek.

Niečo pre mladé rodiny – Rab

Preslávané fotografie pieksových pláží na ostrove Rab sú presne tým čo mladá rodina potrebuje, desiatky metrov plytké more ktoré sa veľmi pomaly zosúva do hĺbky. Síce postrach pre plavcov, no raj pre rodiny s deťmi. Bezpečnosť nadovšetko. Pláž Paradise Beach v Lopare je asi najlepšou z nich. Vybavená pizzériami, ktoré sú na dosah ruky na doplnenie malých brušok po produktívnom dni strávenom budovaním pieskových hradov a šantiacimi sa v plytkom mori. Starší turisti môžu naraziť na cyklistické a turistické chodníky, ponoriť sa do historických vrakov a nasiaknuť krásu kráľovskej mestskej architektúry.

Niečo pre moreplavcov – ostrovy Kornati

Bez trajektových spojení a celkovej populácie ostrovov okolo 20 ľudí je to asi najlepší spôsob, ako zažiť plodnú krásu tohto zhluku 140 ostrovov a ostrovčekov. 89 najjužnejších ostrovov a ich okolitých vôd spadá pod štátnu ochranu životného prostredia ako súčasť národného parku Kornati. Ubytovanie je obmedzené len na niekoľko prenájmových chát, ale napriek tomu je prekvapujúci počet reštaurácií, ktoré zabezpečujú prestupnú lodnú dopravu.

Cestovanie do Chorvátska, či už idete autom alebo letecky je neodmysliteľnou súčasťou slovenských dovolenkárov. Nami obľúbené Jadranské more je už určitou tradíciou a je to miesto ktoré nesklame, teda aspoň krásy prírody určite nie. More, kopce, pláže a domáca kultúra je to čo láka ročne tisíce Slovákov a Čechov na dovolenku do Chorvátska.

Zdroje a inšpirácia: www.hrvatska.sk, www.telegraph.co.uk, www.dovolenky.top

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.