Magazín o bývaní

Menšie zmeny, ktoré interiér vašej domácnosti po dlhej zime ocení

2.14K 0

Každý z nás túži po útulnom modernom interiéri. Žiaľ finančné možnosti nás častokrát limitujú a niekedy musíme doslova improvizovať, aby sme interiér našej domácnosti skrášlili. My vám poradíme pár zaujímavých inšpirácií, ako si interiér vášho domova po dlhej zime zmodernizovať, skrášliť aj za pár drobných.

Interiér

Interiér

Dajte priestor kvetom

Po extrémne chladnej a príliš dlhej zime určite oceníte sviežejšie odtiene v interiéri vašej domácnosti. Dajte priestor kvetom. Príroda sa prebúdza a viaceré kvetinárstva ponúkajú pekné jarné dekorácie a čerstvé kvety, ktoré vám krásne zútulnia a oživia aj ten najtmavší kút v domácnosti.

Pri výbere kvetov sa poraďte s kvetinármi. Tí vám odporučia, ktoré kvety sa hodia do konkrétnych miestností. Do spálni vám odporúčame Sansivieru alebo Fikus Benjamin. Čistia ovzdušie interiéru.

Niektoré kvety ale musia byť umiestnené na pevných parapetách pod oknom a niektoré zase nemusia. Umiestnenie rastliny skonzultujte výlučne len s kvetinármi. Tí vám najlepšie poradia.

Kvety si dávajte do krištáľových váz, alebo ak vám prídu krištáľové vázy, keramické a hlinené vázy extrémne predražené, vytvorte si vázu z fľaše od vína alebo zo zaváraninového pohára. Použite farby na sklo, ale stačí vám aj jednoduchý špagát alebo jutová stuha. Získate krásnu vázu a úplne zadarmo.

Ak nechcete mať z domácnosti „džungľu“, kúpte si nové závesy až po zem. Závesy s kvetinovými vzormi (momentálne sú IN závesy s kaktusmi, palmami, ale i ružami) miestnosť opticky predĺžia a oživia fádne steny v neutrálnych farbách.

Biela a sivá farba v interiéri

Ak nie ste úplnými vyznávačmi minimalizmu, nezanevrite na bielu a sivú farbu. V kombinácii s kvetovanými, poprípade chevron vzormi interiér krásne zútulnia a zároveň zmodernizujú. Chevron vzory sú geometrické vzory, ktoré sa najčastejšie uplatňujú na kobercov, obliečkach na dekoračné vankúše, ale i na závesoch. Biele steny a svetlý nábytok sú síce základnými prvkami minimalizmu, neznamená to ale, že interiér musíte zariaďovať v štýle minimalizmu.

Zakomponujte tieto dve neutrálne farby do interiéru a vráťte sa opäť k starej klasike, ktorá sa teší veľkej obľube aj teraz. Biela a sivá priestor presvetlia. Ak priestor potrebujete viac presvetliť, odporúčame vám odostrieť vonkajšie rolety.

Sivú a bielu vám odporúčame kombinovať s týmito farbami – s petrolejovou, kaki zelenou alebo hnedou.

Vedeli ste o tom, že sivá farba je farba kovu, čiže farba, ktorá sa svojim spôsobom uzatvára do seba? Dajte priestor sivej. Je krásna, nadčasová.

Ak chcete, aby interiér vašej domácnosti po dlhej zime trošku ožil, jednoznačne do interiéru zakomponujte prírodné vzory – najmä kvety. Kvety dokážu rozžiariť aj ten najnudnejší a najfádnejší priestor. To vám môžeme zaručiť.

Kúpte si nové behúne na stôl s jarnými motívmi. Vymeňte nudné obliečky za vintage obliečky s kvetmi. Privítajte aj vy jar vo vašom interiéri a odožeňte zimu do ďalekých krajov!


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.