Magazín o bývaní

Čo by nemalo chýbať v predsieni?

3.44K 0

O hodnotách človeka vypovedajú jeho povahové vlastnosti, charakter a nakoniec aj vzhľad. To, ako sa na vás konkrétna osoba v danej chvíli usmeje a nadviaže očný kontakt, vám v podstate o nej môže prezradiť oveľa viac než by ste si mysleli.

Predsieň

Predsieň

Ako je to ale v prípade iných vecí. Čo také dokáže o nás a našom spôsobe prezradiť napríklad taká domácnosť. Možno by ste boli naozaj niekedy aj nemilo prekvapení, čo si o vás ľudia na základe vášho zariadenia a prvého dojmu z neupraveného dvora dokážu myslieť.

Pohoda a rodinná atmosféra

Jednou z najdôležitejších častí domu, vďaka ktorej môžete byť takto „zaškatuľkovaný“ do určitej triedy a kategórie, je aj vaša predsieň. Nie je to najväčší priestor, no dokáže hovoriť za všetko. Prvé, čo si všimnete bude charakteristická vôňa alebo pach. Môže to byť charakter rodiny, ale aj znak toho, že v domácnosti prebieha skutočný život a nie umelo navodená atmosféra.

Ako by teda podľa vás mala vyzerať dokonalá predsieň, ktorá bude príjemná a pohodlná pre váš rodinný život a zároveň spĺňať aj tie najnáročnejšie požiadavky na moderný dizajn a estetické cítenie?

Dostatok úložného priestoru

Predsieň je rozmerovo asi najmenšou plochou v celom obytnom priestore. Niekedy vám ale aj malé nápady na zdobenie, úložné a inteligentné riešenia pomôžu maximalizovať každý 1 m2, a to bez ohľadu na veľkosť vášho domu.

Nie len z tohto dôvodu by ste mali už takto obmedzenú plochu správne rozdeliť na jednotlivé zóny. Pomôcť vám vtom môžu úložné priestory pod schodiskom, alebo špeciálne policové systémy. Ani skrine a nábytok do predsiene vám nemusí zabrať veľa miesta.

V dnešnej dobe sú tieto doplnky vyrábané tak rafinovaným spôsobom, že si v mnohých prípadoch ani nevšimnete, kde je samotná zásuvka, vešiak a polička na topánky. Všetko musíte vyriešiť tak, aby sa na malej rozlohe vytvoril opticky vzdušný priestor a v konečnom dôsledku predsieň pôsobila ako uprataná.

Jasnejšia farba

V miestnostiach, ktoré neoplývajú veľkou rozlohou, je ideálna biela farba, ktorá celý priestor opticky zväčšuje a presvetľuje. A skutočne to tak funguje, v prípade, že vaša predsieň nemá žiadne okná, určite to oceníte! Samozrejme, že sa nemusíte držať striktne iba bielej, no zvoľte svetlejšie odtiene.

Kvalitné osvetlenie malých detailov

Aby ste sa aj v tejto miestnosti cítili pohodlne, vsaďte na kvalitné osvetlenie. Možno vám postačí jedno centrálne svetlo so zaujímavým tvarom tienidla, ktoré vzhľadom na minimum miesta odporúčame umiestniť na stenu. Môžu to byť aj bodové svetlá v okolí zrkadla, ktoré sa tiež postará o optické zväčšenie priestoru.

Predsieň

Predsieň

Poriadok

Predsieň je vstupom do domu a pokiaľ vás hneď po otvorení dverí prekvapí neporiadok, môže vám to znepríjemniť celý deň. Aj s týmto problémom si môžete jednoducho poradiť.

Ide o veľké množstvo vecí, ktoré treba usporiadať a rozdeliť. Sezónne veci odložte do krabice, k nim sa vrátite o pár mesiacov.

Pokiaľ ide o každodenné veci, rozdeľte si ich na väčšie predmety, topánky, tašky, drobnosti, ktoré sa často strácajú a kabáty.

Následne je čas na plánovanie a usporiadanie. Začnite tým, že sa zamyslíte nad zvykmi a správaním členov domácnosti. Ide o veci, ktoré v rýchlosti prinesiete domov a potrebujete ich niekam položiť.

Objemnejšie veci nechajte pri dverách, aby vám nezavadzali. Potom ide rad na topánky, ktoré by ste mali uložiť do police (botníka). Tu sa zamerajte na výšku, často nosené nechajte dole, aby ste do nich pohodlne „vhupli“ a menej využívané dajte vyššie. Nezabudnite na špeciálnu podložku, ktorá vám urobí veľkú službu najmä v zime.

Aj kľúče a iné osobné veci by mali mať jedno a to isté špeciálne miesto.

Posuvné systémy

Tie sa tu osvedčia viac ako kdekoľvek inde. Nezmyselné otváranie krídlových dverí je v malých priestoroch už dávno „out“ a navyše vám tie posuvné ušetria množstvo priestoru pri pohybe.

Nezabudnite ani na kvalitné sedenie. Malá ale pevná sedačka sa vám tu naozaj zíde! Určite sa vám bude v sede oveľa ľahšie obúvať.

Dekorácie voľte naozaj jemne a s citom. Dobre upevnené obrazy na stene dodajú priestoru správny štýl a originálny dizajn. Ak to skombinujete s jednofarebným kobercom vo farbe rámu umeleckého diela alebo nábytku, určite bude aj tento doplnok centrálnym prvkom vašej predsiene, ktorý upúta pozornosť.

Kvety a rastliny vyberajte podľa intenzity denného svetla, kúsok prírody v interiéri nezaškodí, no pokiaľ nemáte na to dobré podmienky a čas, vydržte to aj bez nich.

Ideálny nie je nikto a ani vaša predsieň nemusí byť za každých okolností dokonalá, dôležité je, aby ste tu mali čisto a mohli v nej bez hanby privítať veľké množstvo spokojných návštev, ktoré sa k vám budú stále vracať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.