Magazín o bývaní

Ochrana zámku ABUS: Dokonalé zabezpečenie pre váš domov

283 0

Chráňte váš domov od pivnice až po strechu! Vďaka systému ABUS môže byť vaša domácnosť dokonale bezpečná. Ako to docieliť?

Štatistiky vlámaní hovoria o vysokej kriminalite. Zabezpečenie domácnosti by ste nemali podceňovať, ani na ňom šetriť.

Myslite na prevenciu proti vykradnutiu

Predovšetkým pri odchode na dovolenku, alebo počas dlhšej neprítomnosti, by ste mali minimalizovať riziko vykradnutia. Pred odchodom sa vždy uistite, že ste uzavreli všetky okná i dvere. Zlodeji často vstupy do domácnosti náhodne skúšajú a spoliehajú na nepozornosť neprítomných majiteľov.

Simulujte prítomnosť v dome, využite napríklad spínač svetla, ktorý v pravidelných intervaloch rozsvieti a zlodeja odradí. Zariaďte si vyberanie poštovej schránky, práve plná schránka býva častým signálom pre zlodejov.

Zabezpečenie dverí a okien je základom

Vstupné dvere a okná sú najslabším článkom v zabezpečení domácnosti a tiež najčastejším miestom vniknutia zlodejov. Na trhu s bezpečnostnými dverami je veľa výrobcov, mnoho výrobkov a kvalita často nie je dostatočná. Pri výbere bezpečnostných dverí je preto potrebné riadiť sa niekoľkými dôležitými faktormi. Samozrejme, vyberte si dvere, ktoré najlepšie ochránia váš majetok, stavte na zabezpečenie dverami 3. a 4. bezpečnostnej triedy.

V rámci ochrany okien a balkónových dverí zabezpečte domov okennými zámkami ABUS. Nepodceňujte prípravu a vybavte nimi obe strany okien – stranu, na ktorej je kľučka, i pántovú stranu okna. Zabezpečenie domácnosti ochranou zámku ABUS spĺňa najvyššie bezpečnostné štandardy. O maximálnu a dômyselnú ochranu domácnosti tak máte postarané.

Nepodceňujte ani kamerový systém

Sledujte svoj majetok na diaľku! Záznam kamier sa neustále ukladá, takže máte výsledky monitorovania situácie vždy k dispozícii. Kamery môžete použiť vonkajšie a vnútorné, pričom oba typy môžu byť vybavené nočným prisvietením a pohybovými senzormi.

Službu vám urobia aj domové alarmy

Alarm do domu je dnes bežná záležitosť, na trhu nájdete desiatky typov a možností, pribúdajú stále sofistikovanejšie zariadenia. Existujú dva druhy alarmu do domu – bezdrôtový a drôtový. Výber záleží iba od vašich nárokov a požiadaviek

ABUS poskytne ochranu celej domácnosti

Vlámania sa viac nemusíte báť. Ak si za zabezpečovací systém ABUS zvolíte od tejto značky, vašimi dverami a oknami neprejde žiaden nepozvaný návštevník. Systém Junior Care sa stará o tých najmenších, v ponuke ABUS nájdete aj rozmanité uzamykacie a poplašné systémy, detektory dymu a kamerové systémy.

Poraďte sa s odborníkmi z Lock.sk o najlepších riešeniach pre váš domov a vyberte si zabezpečenie presne podľa vašich potrieb. Ochrana zámku ABUS by v ňom rozhodne nemala chýbať.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.