Magazín o bývaní

Prestavujete a rekonštruujete? Dôležité je nezabudnúť na zateplenie

950 0

Dôsledná prestavba domu nie je len o zmene dispozícií, prístavbe nejakej tej miestnosti naviac, či modernejšom dizajne stavby. Dôležité je myslieť na celkové zlepšenie bývania a na zníženie energetických nárokov stavby. Čo znamená obvykle predovšetkým zatepliť.

Zatepľovať znamená šetriť financie aj prírodu

Zatepľujú sa fasády, strechy, aj podlahy – v suteréne, ale aj na poschodí, a to nielen pod nevyužitým podkrovím. To si dnes dovolí nevyužívať málokto. Obvykle podkrovie so šikmou strechou adaptujeme na obytné. Dôležité je ale aj zateplenie plochej strechy. Radové domy, tradičné „šumperáky“, ale aj bytovky – to všetko sú stavby s plochou strechou. Tá, pokiaľ je nezateplená, býva príčinou úniku tepla, ale tiež vzniku rôznych tepelných mostov, ktoré vedú k vzniku fľakov a plesní, predovšetkým v rohoch miestností pod strechou.

Izolácia plochej strechy sa robí pomocou vhodných izolantov, akými sú napríklad izolácia NatuRoll Pro (Classic 039 a 040), UNIFIT 032 (TU 132 U), UNIFIT 035 (TU 135 U), UNIFIT 037 (TU 137 U), NOBASIL MPN a MPS, SmartRoof base 30 kPa, 50 kPA a 70 kPa.

Špecialista na tepelné izolácie je Tobyk.sk

Dnes sa zatepľuje pomerne vo veľkom a nie je vzácnosťou nedostatok akejkoľvek izolácie, či tej vhodnej, práve v období, kedy sa tieto práce najhojnejšie realizujú. Firma TOBYK sa špecializuje na dodávky kvalitných izolácií pre stavebníkov. Patrí k lídrom v predaji výrobkov spoločnosti KNAUFINSULATION a dodáva predovšetkým izolačné materiály NOBASIL a KNAUF. Firma disponuje veľkým skladom o veľkosti až 6000 m3, vďaka čomu dokáže vykrývať požiadavky v sezóne aj z vlastných zásob. Sklad sa pritom nachádza len pár kilometrov od výrobcu izolácií.

Stavebníkom, drobným aj veľkým, zváža izoláciu firma vlastným vozovým parkom, ktorý je tvorený vozidlami Iveco 40 m3, zmluvne aj väčšími, až do objemu 100 m3. Na menšie zákazky je k dispozícii vozidlo Peugeot 20 m3. TOBYK má krátke dodacie lehoty, skvelý poradensky servis a v rámci celého Slovenska vám zaistí dovoz izolácie svojou vlastnou dopravou. Vďaka firme je aj pre vás tepelná izolácia dostupnou v čase a objeme, ktorý potrebujete.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.