Magazín o bývaní

Skladujete svoj umelý vianočný stromček správne?

406 0

Narazili ste v pivnici, či v niektorej ďalšej časti vašej domácnosti, ktorá slúži na odkladanie rôznych „sezónnych“ vecí, na váš umelý vianočný stromček? A v akom bol stave?

Uvedomili ste si, že nadchádzajúce Vianoce sú už bližšie, ako tie posledné?

Prečo sa pýtame? Preto, lebo aj keď môže kvalitný umelý vianočný stromček vydržať roky (čím odpadá argument zástancov živých stromčekov, že z tých umelých je každý rok len „kopa plastu“), ak chcete, aby aj po rokoch vyzeral naozaj dobre, je dôležité ho vedieť správne skladovať.

A keďže sme zhruba v „polčase“ medzi poslednými a nadchádzajúcimi Vianocami, nezaškodí si overiť, či ten váš umelý stromček skladujete tak ako by ste mali. A zároveň môžete tieto tipy týkajúce sa vianočného stromčeka brať ako také (aspoň myšlienkové) „schladenie“ predtým, ako začnú skutočné letné horúčavy.

Tipy pre správne skladovanie vianočného stromčeka

Ak teda chcete, aby váš vianočný stromček bol aj po rokoch taký pekný ako keď ste ho kúpili, v prvom rade je dôležité vybrať vhodné miesto na jeho skladovanie. Toto miesto by malo byť chladné a suché a stromček by mal byť chránený pred slnečným žiarením. Nadmerné teplo, či vlhkosť by ho totiž mohli nenávratne poškodiť.

Aj ak je váš umelý vianočný stromček rozkladací na viac častí, v ideálnom prípade sa mu snažte nájsť miesto, kde ho budete môcť skladovať vcelku. Potom ho len zakryte tmavou fóliou, aby sa naň neprášilo a bol chránený pred prípadným vplyvom slnečného žiarenia a máte „hotovo“.

Ak je váš umelý vianočný stromček zložený z viacerých častí a nemáte priestor na to, aby ste ho skladovali vcelku, rozložte ho na jednotlivé časti a tie uložte do škatule, prípadne do tašky na to určenej. Takto budú časti stromčeka chránené a vy im jednoduchšie nájdete vhodné miesto, kde vás počkajú až do najkrajšieho obdobia roka, ktorým Vianoce bezpochyby sú.

Zdroj obrázka:

Autor: IvanMel / Stock.adobe.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.