Magazín o bývaní

Chystáte rekonštrukciu bývania? Doplňte ju o smart riadiacu jednotku!

883 0

Pri rekonštrukcii bývania často ideme od podlahy až po strop. Meníme rozvody, dávame nový šat kúreniu, vode, využívame moderné materiály, ktoré nám ušetria financie. Ak teda máte v pláne šetriť a ísť s dobou, aj čo sa týka bezpečnosti a komfortu, nezabúdajte ani na produkty inteligentnej domácnosti.

Smart riadiaca jednotka má všetko pod kontrolou

Uvažovali ste niekedy nad tým, ako by sa dal chod vašej domácnosti ešte viac zefektívniť? Nemáme tým na mysli, že budete odbremení od niektorých domácich prác, ako je varenie alebo žehlenie, ale šikovne naprogramované spotrebiče dokážu skutočne väčšinu činností vykonať miesto vás. Ak je dlhodobo sucho, trávnik dostane potrebnú vlahu, ak teplota v interiéri klesne pod želanú hodnotu, zapne sa vykurovanie, ak senzory počasia spozorujú blížiacu sa búrku alebo silný vietor, zatiahnu sa rolety. Je množstvo situácií, keď službu inteligentných pomocníkov v domácnosti oceníte. A navyše k tomu nebudú potrebné ani nijaké stavebné úpravy. Stačí len naprogramovať riadiacu jednotku, spárovať ju s inteligentnými zásuvkami a inými smart produktmi, a už si len užívate sladkú bezstarostnosť. Máte prehľad o spotrebe energií, o stave domácnosti a elektrické spotrebiče dokážete ovládať na diaľku prostredníctvom internetového pripojenia.

Čo si užijete v inteligentnom domove

Inteligentná domácnosť nie je výsadou zbohatlíkov, ale už aj bežných smrteľníkov, ktorým ide o komfortné a bezpečné bývanie. Investícia do smart riadiacej jednotky a produktov, čo ju poslúchajú, nie je veľká, a vy si veľmi rýchlo zvyknete na to, že sa budú lampy zapínať tak, ako ich naprogramujete, odbremeníte sa od dvíhania roliet, polievania záhrady, regulovania vykurovania či klimatizácie, že budete vedieť s prehľadom skontrolovať spotrebu vody, dokonca ju v prípade potreby aj na diaľku uzavrieť, že sa nebudete musieť strachovať pred požiarom, vytápaním ani únikom plynu. Inteligentná riadiaca jednotka pošle za pomoci senzorov poplašnú správu na váš mobil aj v prípade, že sa k vám domov niekto násilne vláme. Pre tieto benefity je vhodné pri rekonštrukcii bývania myslieť aj na služby inteligentných spotrebičov.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.