Magazín o bývaní

Matrace pre maximálne pohodlie

339 0

Choroby pohybového ústrojenstva sa vyskytujú u takmer 90% populácie našej planéty. Spôsobuje ich najmä sedavý spôsob života a nevyvážená strava. Existuje však aj ďalší bežný dôvod – nesprávne zvolená posteľ a matrace, ktoré môžu spôsobiť zakrivenie chrbtice už od detstva.

Ortopedické matrace sú prvým krokom k zdravému životu. Okrem prevencie skoliózy a častých ochorení chrbtice (artritída a osteochondróza) podporuje chrbát vo fyziologicky správnej polohe, rozdeľuje záťaž na anatomické zóny, odstraňuje ranné bolesti v krku a chrbte. Pomôže aj nielen zdravým ľuďom: existujú ortopedické matrace s protipreležaninovým účinkom, ktoré sú účinné pri dlhodobej rehabilitácii ležiacich pacientov. Môžu sa použiť v pooperačnom období, po mozgovej príhode, pri poraneniach chrbtice a pohybového aparátu.

Model Benab London možno nazvať jedným z najlepších matracov. Ide o ortopedický matrac proti preležaninám, ktorý pozostáva z kvalitného nemeckého jadra od výrobcu „AGRO“ a obojstrannej dosky z prírodnej vrstvy kokosu.

Hlavné prednosti matraca Benab London

Pohodlná PUR pena (28 kg/m3). Poskytuje vynikajúcu tepelnú a vzduchovú priepustnosť, zlepšuje antibakteriálne vlastnosti produktu. Má hygroskopické vlastnosti, ktoré sa vám zídu pri potení.

Štandardné vrecko. 250 taštičkových pružín na m2, umiestnených v 7 anatomických zónach, úplne opakuje ľudskú siluetu a zvyšuje ortopedický efekt, znižuje záťaž na ramená a boky a podporuje chrbticu v správnej polohe.

Obojstranná vrstva kokosového vlákna (1300 g/m2). 100% prírodné kokosové vlákno na oboch stranách matraca dodáva matracu optimálnu a rovnomernú tuhosť, zlepšuje hypoalergénnosť a zabraňuje procesu hnitia a vzniku plesní.

Zakryte pridanými časticami striebra. Poťah je príjemný na dotyk, je schopný regenerovať pokožku tela. Častice striebra v zložení materiálu zaručujú absolútnu hygienu. Povrch je priedušný a pôsobí antibakteriálne, proti roztočom a plesniam, čo je veľmi dôležité pri dlhodobom ležaní na matraci.

Matrac Benab London je certifikovaný podľa normy Oeko-Tex a je zdravotne nezávadný. Zloženie produktu zabraňuje prehrievaniu organizmu, zvyšuje komfort počas spánku. Neváhajte preto vymeniť svoj bežný matrac za ortopedický. Zabezpečí prevenciu chorôb a zakrivenia chrbta, absenciu bolestí krku a kĺbov spôsobených nesprávnym držaním tela v spánku. Ide o prevenciu progresie už existujúcich chorôb, dobrý odpočinok a pokojný spánok, ako aj urýchlenie rehabilitačného obdobia.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.