
Pri pravidelnej práci z domu je domáca pracovňa absolútnou nutnosťou. Z gauča, či za kuchynským stolom sa totiž dá pracovať len občas, ale rozhodne nie dlhodobo. Ako si teda takúto domácu pracovňu zriadiť?
Prvoradé je miesto
Okrem výnimiek v podobe ľudí, ktorí majú vo svojej domácnosti voľnú miestnosť, ktorú môžu pretvoriť na samostatnú pracovňu, sa väčšina bude musieť uspokojiť s vytvorením akéhosi pracovného „kútika“ v inej miestnosti. Častým adeptom na takéto spojenie je obývacia izba. A ide aj o veľmi dobrú voľbu.
Ak na vašu prácu potrebujete maximálne počítač, prípadne pár písacích potrieb a podobných drobností, pracovný kútik nebude zaberať príliš veľa priestoru a bude sa vám pomerne ľahko „komponovať“ do existujúcej obývačky. Ako na to?
Nerobte umelé deliace línie
Dôležité je, aby ste sa nesnažili vytvoriť akúsi deliacu líniu medzi „oddychovou“ časťou obývacej izby a novou pracovňou. Aj v prípade, že by ste to robili s dobrým úmyslom, že to spojeniu obývačky a pracovne pomôže, v skutočnosti by ste navodili úplne iný dojem.
Stôl so stoličkou nemusia obývačku „kaziť“. Práve naopak!
Úplne postačí, ak v obývacej izbe nájdete vhodný priestor na pekný kancelársky stôl. Ten dokonca môže dizajn vašej obývačky posunúť na vyššiu úroveň. Následne budete potrebovať ešte kancelársku stoličku, pri ktorej sa však v prvom rade zamerajte na ergonómiu. Ak prácou z domu strávite aj niekoľko hodín denne, je čo najzdravšie sedenie prioritou..
Málo vybavenia na prácu, málo problémov
Pri vybavení na prácu sa odrazíme od predpokladu, o ktorom sme už hovorili. Ak na prácu potrebujete len počítač a niekoľko kancelárskych potrieb ani z hľadiska dizajnu to nebude problém. Počítače a monitory dokážu skvelo zapadnúť do obývacej izby a ak okrem toho potrebujete len pár drobností, tie ľahko niekam „skryjete“.
Zdroj obrázka:
Autor: georgejmclittle / freepik.com