Magazín o bývaní

Trendová predpoveď: čo bude in a čo out v interiérovom dizajne?

1.9K 0

Pýtate sa čo počas nasledujúcich rokov prinesú trendy do interiérov a domácností? Dovolili sme si pre vás zostaviť malú predpoveď a vytipovať horúce momenty a aj tie, ktorých sláva je na ústupe.

Moderná samolepiaca tapeta

Moderná samolepiaca tapeta

Kovy

Meď bola počas poslednej päťročnice veľmi populárna, ale jej „sláva“ dosiahla vrchol a pomaly ju začína nahrádzať mosadz. Aj preto, že interiérové trendy sa istým spôsobom opakujú, predpovedáme návrat strieborného odlesku vo forme rôznych aplikácií a doplnkov. Vyskúšajte aj dizajnové magnetické tapety na chladničku!

Miléniová ružová

Posadnutosť ružovou v interiéroch pokračuje, ale nebude trvať navždy. Jemná ružová vyzerá veľmi súčasne a chic najmä v kombinácii so zlatou, odtieňmi šedej alebo koralovou farbou, tento trend by ale mal expirovať. Ružovú je preto lepšie použiť na textil či príslušenstvo, ktoré sa dá ľahko vymeniť, napríklad za moderné samolepiace tapety na nábytok.

Zemitý luxus

Naše životy sú čoraz viac hektickejšie a závislé na technológiách, s čím úmerne rastie prirodzená ľudská túžba znovu sa pripojiť k prírode. Návrat k jednoduchšiemu spôsobu života sa prejaví aj v dizajne v podobe organických materiálov a tradičných remeselných a ručne robených výrobkov, ktoré svoju dynamiku iste nestratia v horizonte najbližších rokov.

Wabi Sabi

Starodávna japonská filozofia Wabi Sabi učí o poznaní krásy v nedokonalostiach a tento prístup sa stáva moderným aj v prípade interiérového dizajnu. Nedokonalé výrobky a doplnky majú osobitý a jedinečný charakter, ktorý tak postrádame pri strojovo dokonalých, no osobnostne chladných unifikovaných veciach. Praskliny, zvetrávanie, oxidácia a nové textúry a farby, ktoré ukáže až čas – to je trend Wabi Sabi.

Tmavé drevo

Ako sme už spomínali, príroda hlási masívny návrat do interiérov. Prejavuje sa to aj tým, že v domácnostiach postupne začínajú dominovať zemité tóny, dokonca aj tmavé drevo. Jedná sa o výrazný posun smerom od bledších drevených odtieňov, ktorými bol charakteristický donedávna tak obľúbený škandinávsky štýl.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.