Magazín o bývaní

Oblečte vašu spálňu do jesenných farieb

2.34K 0

Jesenné obdobie je typické svojimi pestrými farbami a práve tie dokážu do našej spálne vniesť tú správnu útulnú atmosféru. Zariaďovanie interiéru by malo byť zábavou a jednoznačne sa jedná o individuálnu záležitosť, ktorá istým spôsobom odráža a reprezentuje našu osobnosť a to, ako sa vo svojom každodennom útočisku chceme cítiť. Nasledujúce tipy vám pomôžu naplniť vaše predstavy o príjemnom a spokojnom bývaní.

Farby

Jednou z dominantných farieb jesene je kráľovský odtieň – zlatá farba. Tá sa výborne hodí ako doplnok, prípadne podľa vašich preferencií aj na väčšie plochy. Ďalšou farbou, ktorá môže pomôcť nastoliť jesenný nádych spálne, a to napríklad vo forme kovových doplnkov, je meď.

Pokiaľ ide o farebné kombinácie, obľúbeným trendom v bytovom dizajne sú studené odtiene béžovej a šedej. Tie svoje využitie vo viacerých odtieňoch pokojne nájdu vo forme nábytku, závesov, prehozov a iných textílií.

Hrejivý pocit tepla domova, v ktorom sa budete skrývať pred daždivým počasím, prinesú teplejšie odtiene oranžovej, hnedej, červenej, žltej a najmä drevené a prírodné materiály. Tak ako nám príroda na jeseň ukazuje krásny potenciál pestrofarebných kombinácii, nebojte sa aj vy experimentovania a inšpirujte sa viacerými kombináciami farieb. Menší príspevok vo forme zelených odtieňov môže v tomto prípade príjemne prekvapiť.

Osvetlenie

S nástupom jesene sa pomaly a isto začínajú skracovať dni, kým sa celá príroda ukladá na zimný spánok. S prichádzajúcimi dlhými večermi prichádza aj skvelá príležitosť pre zútulnenie našej spálne a navodenie jesennej atmosféry. Výborne k tomuto účelu poslúžia rôzne svietniky a stojany na sviečky. Nezabudnite na jesenné farby a arómy sviečok a drevené alebo kovové materiály v odtieňoch zlatej či medenej v prípade svietnikov.

Lampy a svietidlá sú lacným a rýchlym riešením pre nastolenie želanej, v našom prípade jesennej, atmosféry. Skvelou kombináciou je slabšie osvetlenie, ktoré môžete dosiahnuť tienidlami v spomínaných odtieňoch a jeho nasmerovaním do zeme alebo steny. Prípadne ním môžete zvýrazniť ďalšie prvky interiéru.

Dotyk jesene

V prípade textílií ako závesy, prehozy, posteľné obliečky a obrusy nájdete na výber množstvo jesenných vzorov potlače. S týmito prvkami však opatrne, nakoľko sú výraznejšie a osamote v ponuke obchodu môžu pôsobiť lepšie, než v našom zariadenom priestore.

Nebojte sa do spálne vniesť trochu jesennej atmosféry vo forme prírodných materiálov, napríklad šišky, tekvičky a kytice sušených kvetov. Umiestniť ich môžete do drevených mís. Jesenné dekorácie do interiéru si s trochou kreativity určite dokážete vyrobiť aj sami. Stačí vám len lepidlo a chvíľa času, aby ste obzvláštnili svoje kochlíky, vázy alebo rámy.

Ďalším zaujímavým a typickým jesenným doplnkom sú deky. Veď kto už by sa nechcel po náročnom dni zamotať do huňatej deky s čajom a knihou. Veľké pletené pufy s hrubými očkami oceníte po celý rok.

Obrazy

Obrazy sú veľmi vďačnou súčasťou nášho interiéru. Zavesiť alebo vymeniť obraz je otázkou niekoľkých sekúnd, no ich dopad na celkovú atmosféru v miestnosti je naozaj nezanedbateľný.

Spomínané kovové prvky môžete skúsiť zakomponovať práve pri tejto príležitosti. S veľkosťou a hrúbkou rámov sa dá skutočne vyblázniť, no ak chcete dané dielo zvýrazniť poobzerajte sa radšej po hrubších rámoch. Skvelou možnosťou sú tiež drevené rámy, a to najmä v odtieňoch orechového dreva.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.